12622567_951157131587745_6468022724531811358_o

W pierwszych grach sparingowych Pogoń zremisowała 1:1 z I-ligowym Dolcanem Ząbki i wygrała 3:0 z III-ligowym Ursusem Warszawa.

W barwach Pogoni próżno było szukać nowych twarzy. Trenerom pokazali się jedynie ci co już byli w Siedlcach i trenowali z biało-niebieskimi. W pierwszym meczu z udziałem siedlczan na prowadzenie wyszli Pogoniści. W 27 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Mariusz Rybicki, a celnym trafieniem do siatki popisał się Rafał Augustyniak.  Siedem minut później Dolcan wyrównał za sprawą Daniela Ferugi.

Drugie spotkanie rozpoczęło się od objęcia prowadzenia przez Pogoń. Za faul na Rafale Maćkowskim pewnie rzut karny wykorzystał Mateusz Żytko. W 24 minucie podopieczni Marcina Sasala prowadzili już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Bodziony. Trzy minuty potem dał o sobie znać nowy nabytek Pogoni Rafał Maćkowski, który trzeci raz znalazł drogę do bramki rywala.

W pierwszym spotkaniu trójmeczu Dolcan zremisował z Ursusem 1:1.

Następny sparing Pogoń zagra z Motorem Lublin (III liga) w Siedlcach. Mecz odbędzie się w sobotę 30 stycznia o 12:00.

Dolcan Ząbki – Pogoń Siedlce 1:1

Grano 45 min.

Bramki: Daniel Feruga 34 – Rafał Augustyniak 27

Dolcan: Maciej Humerski – Bartosz Bobrowski, Piotr Klepczarek, Szymon Sawala, Damian Świerblewski – Damian Kądzior, Igor Sapała, Bartosz Osoliński, Kamil Kurowski, zawodnik testowany (25 Daniel Feruga) – Sebastian Szerszeń

Pogoń: Rafał Misztal – Konrad Wrzesiński, Rafał Zembrowski, Ernest Dzięcioł, Remigiusz Szywacz – Dawid Dzięgielewski, Daniel Dybiec, Rafał Augustyniak, Mariusz Rybicki, Rafał Maćkowski – Adam Duda

Ursus Warszawa – Pogoń Siedlce 0:3

Bramki: Mateusz Żytko 15 (k), Krzysztof Bodziony 29, Rafał Maćkowski 32

Pogoń: Przemysław Frąckowiak – Łukasz Wójcik, Mateusz Żytko, Remigiusz Szywacz, Daniel Chyła – Rafał Maćkowski, Kamil Dmowski, Marcin Paczkowski, Krzysztof Bodziony, Piotr Krawczyk – Patryk Parol