stomil222

W dzisiejszym spotkaniu siedlecka Pogoń przegrała ze Stomilem Olsztyn 0:1. Jedyną bramkę w meczu goście zdobyli po strzale z rzutu karnego.

Od pierwszej minuty w składzie Pogonistów zagrali m.in. powracający po pauzie za kartki Daniel Chyła oraz Piotr Ceglarz i Marcin Paczkowski.

Zgodnie z przypuszczeniami, pierwsze minuty meczu to kontrola gry przez siedlczan i szukanie szansy na kontrę drużyny gości. W 17 minucie po niepozornej sytuacji arbiter zawodów dopatrzył się faulu w polu karnym Pogoni i ku zdziwieniu wszystkich podyktował jedenastkę dla gości. Tę wykorzystał pewnym strzałem Rafał Kujawa. Po straceniu gola, siedlczanie w dalszym ciągu przeważali na boisku, stwarzając zagrożenie zwłaszcza po stałych fragmentach gry. Żadna sytuacja, nie była jednak z tych stuprocentowych. Z kolei Stomil bardzo rzadko wychodził z kontrą, którą skutecznie powstrzymywali siedleccy defensorzy. W końcówce odsłony Adam Duda będąc w polu karnym był nieprzepisowo powstrzymywany (podobna sytuacja jak przy faulu poprzedzającym gola), jednak tym razem gwizdek sędziego milczał.

Początek drugiej odsłony lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy grając z wiatrem częściej przenosili ciężar gry pod pole karne Pogoni. Po kilku minutach gry na strzał z dystansu zdecydował się Rafał Kujawa, lecz uderzył obok bramki. W 54 minucie odpowiedział w podobny sposób Konrad Wrzesiński. W 57 minucie Kujawa obrócił się z piłką i ładnie uderzył tuż obok słupka. To mogła być kolejna bramka dla olsztynian. Znakomitą okazję na wyrównanie w 79 minucie zmarnował Adam Duda, który w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem – Piotrem Skibą. W samej końcówce Duda strzelił wyrównującego gola, ale zdaniem sędziego asystenta uczestniczący w akcji Piotr Krawczyk był na spalonym.

W meczu czwartą żółtą kartkę obejrzał Rafał Zembrowski i to oznacza jego pauzę w następnym spotkaniu.

W zespole Stomilu wystąpił były piłkarz siedleckiej Pogoni – Jarosław Ratajczak.

Następny mecz Pogoń zagra za tydzień w sobotę 14 listopada o 17:00 w Chojnicach z Chojniczanką.

I liga

16. kolejka

Pogoń Siedlce – Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)

Bramki: Rafał Kujawa 17 (k)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 4. Ernest Dzięcioł, 8. Daniel Chyła – 21. Piotr Ceglarz (78, 20. Piotr Krawczyk), 13. Kamil Dmowski (54, 19. Krystian Wójcik), 6. Marcin Paczkowski, 9. Krzysztof Bodziony, 10. Mariusz Rybicki (65, 26. Dawid Dzięgielewski) – 15. Adam Duda

Stomil: 82. Piotr Skiba – 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna, 3. Rafał Remisz – 9. Łukasz Suchocki (83, 11. Karol Żwir), 16. Dawid Szymonowicz, 5. Grzegorz Lech, 22. Tsubasa Nishi (75, 28. Tomasz Chałas), 4. Jarosław Ratajczak – 88. Rafał Kujawa (87, 77. Paweł Łukasik)

Żółte kartki: Adam Duda 16, Kamil Dmowski 44, Rafał Zembrowski 66, Ernest Dzięcioł 84 – Grzegorz Lech 5, Łukasz Suchocki 48, Paweł Łukasik 90+2

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)