1-liga

Na każdym stadionie w 28 kolejce I ligi kibice zobaczyli przynajmniej jedną bramkę. Początek maja nie okazał się szczęśliwy dla zespołów walczących o utrzymanie, które zamykają tabelę: Widzewa i Pogoni. Pierwsza trójka tradycyjnie nie odpuszcza i toczy poważny bój o Ekstraklasę!

Bytovia Bytów 1:1 GKS Tychy

Surdykowski, Szczęsny

Dla obu drużyn najgorszym wynikiem byłaby porażka co utrudniłoby w znacznym stopniu walkę o utrzymanie w I lidze. Goście prowadzili po golu Damiana Szczęsnego, ale wyrównanie dał gospodarzom Janusz Surdykowski w 71 minucie.

Wisła Płock 2:1 Widzew Łódź

Góralski, Jabłoński, Wrzesiński

Wszystkie bramki zostały zdobyte w tym spotkaniu w drugiej części gry. Wisła objęła prowadzenie, ale Widzew znalazł sposób, aby odpowiedzieć i w 79 minucie było 1:1. Końcówka należała jednak do czołowego zespołu I ligi w obecnych rozgrywkach i w 86 minucie decydujące trafienie należało do piłkarza z Płocka – Konrada Wrzesińskiego.

Zagłębie Lubin 2:0 Dolcan Ząbki

K.Piątek, Papadopulos

Siłę defensywy Zagłębia zna już każdy zespół na „Zapleczu Ekstraklasy”. Oni to potwierdzają w każdej kolejce. Znowu „Miedziowi” nie stracili gola, a trafili do siatki przyjezdnych dwukrotnie. Bramki dla Zagłębia zdobyli napastnicy: Krzysztof Piątek i czeski snajper – Michal Papadopulos.

Chrobry Głogów 1:2 GKS Katowice

Piotrowski, Czerwiński, Pietrzak

W tym meczu kibice doczekali się ciekawych ostatnich minut rywalizacji. GKS wyszedł na prowadzenie już na początku drugiej części gry, a trafiając w 89 minucie był już niemal pewny trzech oczek. Jednak na odpowiedź miejscowych nie trzeba było długo czekać. Chwilę później trafił Damian Piotrowski, ale gospodarze już nie byli w stanie zdobyć drugiego gola.

Stomil Olsztyn 2:1 Olimpia Grudziądz

Kowal 2x, Cieśliński

Bardzo ciekawie przedstawia się walka o czwarte miejsce w I lidze. Po 28 serii spotkań sytuacja staje się jeszcze ciekawsza, ponieważ czwarta Olimpia przegrała z piątym Stomilem, który skrócił dystans do klubu z Grudziądza. Dwukrotnie dla Olsztynian trafił niezawodny Wołodymyr Kowal.

Flota Świnoujście 0:2 Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Paluchowski, Plizga

Termalica podobnie jak Zagłębie wykonała swój plan wygrywając z Flotą 2:0. Dla zespołu z Niecieczy bramki strzelili: Adrian Paluchowski i Dawid Plizga.

Pogoń Siedlce 1:2 Sandecja Nowy Sącz

Demianiuk, Dudzic, Urban (k)

Mecz z Sandecją był dla Pogoni jedną z ostatnich szans na utrzymanie się w lidze. Okazji jednak nie udało się biało-niebieskim wykorzystać. Pogoń przegrała mimo tego, że nie była zespołem gorszym od Sandecji. Dla Siedlczan ponownie trafił Demianiuk, a dla przyjezdnych Dudzic i Urban (z rzutu karnego).

Chojniczanka Chojnice 3:0 Miedź Legnica

Gancarczyk, Mikołajczak 2x

Chojniczanka nie była gościnna wobec Miedzi. Rozbiła rywala z Legnicy strzelając im przy okazji trzy gole. Na listę strzelców wpisali się Marek Gancarczyk i dwukrotnie Tomasz Mikołajczak.

Wigry Suwałki 1:0 Arka Gdynia

Widejko

Jedyny gol miał miejsce w tym meczu dopiero w 82 minucie. Gola zdobył Bartosz Widejko.  Arka przegrała tym samym dopiero pierwsze spotkanie tej wiosny.