DSC_0581

Pogoń II Siedlce, w meczu 26 kolejki III ligi grupy łódzko-mazowieckiej, pokonała na własnym boisku ekipę Świtu Nowy Dwór Mazowiecki 1-0. Zwycięską bramkę zdobył Hubert Tomalski.

Pogoń II Siedlce do tego spotkania przystąpiła w mocnym zestawieniu, ponieważ w wyjściowej jedenastce znalazło się kilku zawodników z pierwszego zespołu. W związku z tym podopieczni Marcina Tomaszewskiego liczyli na zdobycie kompletu punktów. Aby to osiągnąć od początku meczu starali się zepchnąć swoich rywali do defensywy. Pogoń II wypracowała sobie kilka naprawdę doskonałych sytuacji, ale zdecydowanie brakowało skuteczności. Zaskoczyć bramkarza gości zaskoczyć próbowali między innymi Calderón, Tomalski czy Krystian Wójcik, który w sytuacji sam na sam z Liberą nie zdołał wpakować piłki do siatki. Gdy wydawało się, iż pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, w 45 minucie biało-niebiescy wyprowadzili jeszcze jedną akcję i w końcu dopięli swego. Wówczas Zawadka dobrze dograł do Tomalskiego, a ten pewnym strzałem wpakował futbolówkę do bramki i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Od początku drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. Pogoń II dominowała i szukała okazji do podwyższenia wyniku. Już w pierwszym kwadransie po przerwie bardzo bliscy zdobycia bramki byli kolejno Krystian Wójcik oraz Antonio Calderón. Jednak przy próbie pierwszego udanie interweniował brakarz Świtu, natomiast Hiszpan uderzał niecelnie. W kolejnych minutach groźne okazje mieli jeszcze Ogrodnik oraz Dzięgielewski, ale w obu przypadkach po ich strzałach piłka nie znalazła drogi do siatki. Z kolei Świt do końcowego gwizdka walczył o doprowadzenie do remisu, ale przyjezdni nie potrafili sforsować siedleckiej defensywy i spotkanie zakończyło się triumfem rezerw 1-0.

Pogoń II Siedlce-Świt Nowy Dwór Maz. 1-0 (1-0)