DSC_8962

W meczu 26. Kolejki I ligi. Pogoń Siedlce przegrała u siebie z GKS-em Katowice 1:3. Jedyną bramkę dla biało-niebieskich zdobył Cezary Demianiuk.

Trener Carlos Alos nie mógł dziś skorzystać z Tomasza Lewandowskiego i Piotra Kosiorowskiego. Pierwszy doznał urazu, który nie jest poważny, ale uniemożliwił dziś mu występ w meczu, a Kosiorowski pauzuje za 4. żółtą kartkę, która dostał w poprzednim meczu przeciw Olimpii Grudziądz. Od początku meczu Pogoń przeważała na boisku i kreowała sytuacje bramkowe, jednak zatrzymywały się one często na obrońcach gości. W 17 minucie Calderon górnym podaniem przerzucił  piłkę nad obrońcami do Donalda Djousse, który minął bramkarza i trafił do bramki, jednak Kameruńczyk znalazł się na spalonym. Jednak Pogoń dopieła swego i 6 minut później objęła prowadzenie. Cezary Demianiuk uderzył zza pola karnego i strzelił prosto w okienko bramki Antonina Bucka.

Momentami gra robiła się bardzo brutalna, co skutkowało dużą ilością żółtych kartek. Demianiuk walczył na boisku tak mocno, że uszkodził jeden z butów i pierwszą połowę musiał kończyć w dwóch różnych. Wydawało się, że Pogoń panuję nad grą na boisku jednak goście wyrównali – w 40. minucie Grzegorz Goncerz po odbiciu się piłki od poprzeczki wpakował głową futbolówkę do bramki Andrzeja Witana.

Na początku katowiczanie zadali kolejny cios – w 48. minucie po rzucie rożnym piłkę do siatki głową skierował Frańczak i goście prowadzili 2:1. Pogoń przestała panować nad grą i popełniała dużo błędów. Mogło być już 1:3, ale zawodnik gości był na spalonym przy oddawaniu strzału. Pomimo prób odpowiedzi na gola, Gieksa wyprowadziła kolejny skuteczny atak – Pitry podaniem z lewej strony uruchomił Pietrzaka, który pokonał Witana technicznym strzałem. Pogoniści próbowali szybki nawiązać kontakt dający nadzieję na korzystny rezultat jednak strzał Krystiana Wójcika z woleja trafił w słupek podtrzymujący siatkę w bramce. Do końca meczu goście kontrolowali przebieg gry i wyjeżdżają z Siedlec z tarczą.

Sytuacja Pogoni staje się coraz trudniejsza – na tą chwilę do bezpiecznego 14. miejsca tracą 9 punktów na 8 meczów przed końcem. W następnej kolejce biało-niebieskich czeka wyjazd do leżących pod Warszawą Ząbek, w których zmierzą się z miejscowym Dolcanem,

Pogoń Siedlce – GKS Katowice 1:3 (1:1)