1-liga

W 24 kolejce na boiskach I ligi piłka wpadła do siatki 27 razy. Czołowe zespoły tracą punkty, a Miedź gromi Widzew. Te i pozostałe wydarzenia przedstawiamy Państwu w podsumowaniu kolejki.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 Arka Gdynia

Plizga, Marcjanik

Termalica straciła w ten weekend kolejne punkty. Arka natomiast tę wiosnę kontynuuje w pozytywnych nastrojach, systematycznie punktując w każdym meczu. Goście nie przegrali jeszcze po przerwie zimowej nawet jednego spotkania.

Wisła Płock 1:1 Dolcan Ząbki

Ilijew, Bajdur

Czołowe zespoły tracą punkty. Nie tylko drużyna z Niecieczy, ale również z Płocka. Wisła prowadziła 1:0, ale w 82 minucie wyrównali przyjezdni.

Stomil Olsztyn 1:4 Zagłębie Lubin

Maczułenko, Janoszka 2x,  K.Piątek, Woźniak

Stomil wiosną nie błyszczy. Jedynym usprawiedliwieniem tego potknięcia jest porażka z liderem. Zagłębie wykorzystało stratę punktów Wisły i Termalici.

Bytovia Bytów 0:3 Olimpia Grudziądz

Popović 2x, Banasiak

Olimpia Grudziądz przed meczem z Pogonią Siedlce zademonstrowała świetną formę w Bytowie. Goście sprawili tęgie lanie beniaminkowi, którego sytuacja w lidze po tym meczu się nie zmieniła.

Flota Świnoujście 1:0 GKS Tychy

Brud

Flota dzięki zwycięstwu umocniła się w centrum tabeli, a GKS utrzymał 16 miejsce.

Miedź Legnica 6:1 Widzew Łódź

Szczepaniak 3x, Garuch 2x, Łobodziński, Nowak (k)

Miedź rozbiła w niesamowity sposób Widzew. Piłkarze z Legnicy sprawili swoim kibicom piękną niespodziankę na święta.

Chojniczanka Chojnice 2:1 Sandecja Nowy Sącz

Zawistowski 2x, Dudzic

Chojniczanka wygrała już drugi mecz z rzędu i zajmuje 7 pozycję w tabeli. Sytuacja Sandecji jest o wiele gorsza, ale tę chwilę spadek jej nie grozi.

Pogoń Siedlce 0:2 Chrobry Głogów

Pisarczuk, Kiełb

Niestety zamiast postawić krok w przód po remisie z Zagłębiem, Pogoń uległa na własnym boisku Chrobremu. To oznacza jeszcze trudniejszą sytuację biało-niebieskich.

Wigry Suwałki 2:0 GKS Katowice

Moneta, Adamek

Beniaminek z Suwałk pewnie ograł u siebie przyjezdnych z Katowic. GKS wiosną zawodzi na całej linii, a piłkarze tego zespołu zostali ukarani przez zarząd karą finansową za słabe wyniki.