DSC_9152

Pogoń II Siedlce,  w meczu 22. kolejki III ligi grupy łódzko-mazowieckiej, pokonała Sokół Aleksandrów Łódzki 3-1. Bramki dla biało-niebieskich w tym spotkaniu zdobyli Dzięgielewski, Tomalski oraz Buga.

W 3. minucie spotkania pierwszą groźną sytuację stworzył zespół rezerw, kiedy to Buga uderzył piłkę minimalnie ponad poprzeczką. Chwilę później bardzo bliscy zdobycia gola byli goście. Obi przelobował Antoszczuka, ale futbolówkę z linii brakowej wybił Grzesik. W 8. minucie dobry strzał obok prawego słupka bramki oddał Dzięgielewski. W kolejnym fragmencie spotkania toczyła się niezwykle wyrównana gra. Rozgrywanie akcji utrudniały bardzo trudne warunki atmosferyczne. W 34 minucie skutecznym strzałem z dystansu popisał się Dzięgielewski i Pogoń II wyszła na prowadzenie 1-0. Po tej bramce podopieczni Marcina Tomaszewskiego kontrolowali wydarzenia na boisku i szukali okazji do zdobycia drugiego gola. Udało się to w 45 minucie, kiedy to indywidualną akcją popisał się Tomalski i strzałem po krótkim rogu zaskoczył Karolaka.

Od początku drugiej części meczu ofensywnie zaczęła grać drużyna gości, szukając szansy do odrobienia strat. Pierwszy strzał oddał Serwaciński ale piłka po rykoszecie minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Antoszczuka. W kolejnych minutach tempo meczu zdecydowanie spadło. Sokół nieudanie konstruował swoje ataki, natomiast Pogoń II koncertowała się na obronie rezultatu i próbowała od czasu do czasu wyprowadzić kontratak. W 69 minucie spotkania dobrą oskrzydlającą akcją popisał się Tomalski, Po jego wrzutce piłkę nieudanie wybił Karolak, a do niej dopadł Buga, który pewnym uderzeniem podwyższył na 3-0. W końcówce spotkania kolejne okazje miał zespół rezerw, ale swoich szans nie wykorzystali Zawadka oraz Tomalski. W 87 minucie honorową bramkę dla zespołu gości zdobył Wrzesiński i mecz zakończył się triumfem Pogoni II 3-1.

Pogoń II Siedlce- Sokół Aleksandrów Łódzki 3-1 ( 2-0 )