15805_867616573277512_6620880065791359328_n

Pogoń Siedlce trzykrotnie mierzyła się z drużyną Stomilu Olsztyn – dwukrotnie olsztynianie wychodzili zwycięsko z tej rywalizacji, raz triumfowali biało-niebiescy.

W sierpniowym meczu rozgrywanym w ramach rundy jesiennej I ligi Pogoń Siedlce uległa na własnym stadionie Stomilowi Olsztyn 1:2. W szesnastej minucie Piotr Darmochwał otworzył wynik spotkania pewnym strzałem, który nie pozostawił żadnych szans siedleckiemu golkiperowi. Jeszcze przed przerwą Jacek Kozaczyński musiał sięgać po piłkę do bramki, tym razem po uderzeniu Wołodymira Kowala. W drugiej odsłonie Pogoń rzuciła wszystkie siły, by odrobić straty, ale siedlczanom udało się zdobyć tylko jedną bramkę. W sześćdziesiątej ósmej minucie Krystian Wójcik pokonał bramkarza przyjezdnych, dając siedlczanom honorowe trafienie w spotkaniu.

Pogoń Siedlce – Stomil Olsztyn (0:2) 1:2

Bramki: Wójcik K. – Darmochwał, Kowal

Składy:

Pogoń Siedlce: 93. Jacek Kozaczyński – 10. Piotr Kosiorowski, 3. Michał Grudniewski, 2. Tomasz Lewandowski, 15. Jarosław Ratajczak – 27. Michał Ogrodnik, 17. Przemysław Rodak (46, 8. Marcel Gąsior), 11. Adrian Dziubiński (57, 26. Dawid Dzięgielewski), 19. Krystian Wójcik, 99. Paweł Drażba (46, 20. Piotr Krawczyk) – 21. Cezary Demianiuk

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba – 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna – 22. Roman Maczułenko (80, 9. Irakli Meschia), 7. Paweł Głowacki, 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński, 10. Piotr Darmochwał – 11. Wołodymyr Kowal (68, 8. Piotr Głowacki).