bytovia

Siedlecka Pogoń w meczu I ligi zremisowała z Drutex-Bytovią Bytów 0:0.

Od początku spotkania Pogoń zaczęła agresywną grę. W drugiej minucie z lewej flanki uderzał niekryty Antonio Calderon, ale nie trafił czysto w piłkę i ta nie odnalazła drogi do bramki Bytovii. Po faulu przed szesnastką na Djousse sędzia odgwizdał rzut wolny, ale i tym razem nie udało się pokonać bramkarza.

Pod bramką przyjezdnych zrobiło się gorąco po stałym fragmencie gry, gdy w 18’ z rzutu rożnego centrował Antonio Calderon. Pogoniści jednak nie przełożyli na bramkę zamieszania w polu karnym. W odpowiedzi odważną kontrę wyprowadzili goście, a konkretniej żądło ekipy z Bytowa Jarosław Surdykowski. Kapitan Bytovii w ostatniej chwili został powstrzymany przez formację obronną Pogoni.

Najbliżej objęcia prowadzenia Pogoniści byli po akcji oskrzydlającej Tomalskiego, który zagrał w światło bramki. Golkiper gości wybił piłkę przed siebie, a ta trafiła do Calderona, który nie wykorzystał stuprocentowej okazji na zdobycie pierwszej bramki. Pomimo wielu prób z obu stron pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W pierwszych minutach drugiej odsłony goście coraz pewniej poczynali sobie na prawej flance, ale poprawnie spisywała się formacja obronna Pogoni. W 53’ Surdykowski odwrócił się w polu karnym i oddał soczysty strzał, który nie przyniósł jednak zmiany wyniku.

W 56’ po faulu Nico przed polem karnym Kryszak wykonywał rzut wolny. Zawodnik gości posłał piłkę w światło bramki, ale Jacek Kozaczyński pewnie spisał się między słupkami.  Siedemdziesiąta szósta minuta podniosła ciśnienie formacji obronnej gospodarzy, gdy na lewym skrzydle do piłki dopadł Jasiński. Goście raz po raz udowadniali swoją przewagę w tej części spotkania kolejnymi próbami ataków, jednak wynik nie uległ zmianie.

W ostatnich minutach Pogoniści znacznie się ożywili i do końca walczyli o korzystny rezultat spotkania. Dwie minuty przed zakończeniem spotkania wymarzonej sytuacji na gola nie zamienił Donald Djousse – futbolówka po uderzeniu Kameruńczyka minęła prawy słupek bramki. Sędzia do drugiej odsłony spotkania doliczył trzy minuty, które nie zmieniły jednak jego wyniku. Pogoń Siedlce zremisowała z Bytovią 0:0.

Pogoń Siedlce – Bytovia Bytów (0:0)

Żółte kartki: 13’ Wójcik K., ‘56 Ciettino – ‘6 Mąka, 9’ Kryszak, 38’ Mandrysz, 63’ Jastrzembski

Skład:

POGOŃ: Kozaczyński, Grzesik, Dybiec (71’Rodak), Lewandowski, Ratajczak, Calderon, Wójcik K., Chiettino, Tomalski (59’ Ogrodnik), Dziubiński (71’ Dmowski), Djousse oraz  Tobjasz, Wójcik Ł., Paczkowski, Drażba

BYTOVIA: Pawłowski, Jasiński, Jastrzembski, Juraszek, Kryszak (84’ Bąk), Mąka (69’ Michalski), Mandrysz (87’ Buzała), Socha, Surdykowski, Wilczyński, Wróbel oraz Laskowski, Piątek, Szewczyk, Pietroń