bytovia

Pogoń Siedlce w sezonie 2014/15 rozgrywała dwa mecze z pierwszoligowcem, z którym zmierzy się na własnej murawie już w najbliższą niedzielę. W Pucharze Polski siedlczanie nie dali przyjezdnym żadnych szans, pewnie pokonując ich 2:1, natomiast w meczu ligowym zremisowali bezbramkowo w „jaskini lwa”.

Bytowianie rozpoczęli spotkanie „z wysokiego C”. Już w pierwszej minucie zawodnicy Drutexu wyszli na prowadzenie za sprawą Janusza Surdykowskiego. Kilka chwil później na listę strzelców wpisał się Tomasz Lewandowski, zdobywając wyrównującą bramkę dla siedleckiego zespołu. Kolejne trafienie dla biało-niebieskich dołożył Jarosław Ratajczak, który precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonał golkipera gości. Zawodnikom Bytovii nie udało się doprowadzić do remisu w spotkaniu, choć mieli ku temu okazję, gdy sędzia po faulu w szesnastce odgwizdał rzut karny.

Pogoń Siedlce – Bytovia Bytów 2:1 (2:1)

Bramki: Lewandowski, Ratajczak – Surdykowski

Składy:

Pogoń Siedlce: Kozaczyński , Kosiorowski, Dybiec, Lewandowski, Ratajczak, Ogrodnik (65, Wocial), Rodak, Wójcik, Drażba (76, Kitliński), Cezary, Tataj (65, Olczak).

Bytovia Bytów: Oszmaniec – Wilczyński, Bąk, Juraszek, Szewczyk (46, Mąka), Kikut, Pietroń, Kryszak (85, Kazimierowicz),. Hirsz, Jakóbowski (19, Laskowski),  Surdykowski.

Żółte kartki: Drażba, Kitliński – Wilczyński

Na jesieni na remis

W premierowej rundzie na zapleczu Ekstraklasy Pogoń bezbramkowo zremisowała z zespołem z Bytowa. Od pierwszych minut żaden z zespołów nie potrafił zdominować przeciwnika i przejąć kontroli nad grą. W trzydziestej minucie Piotr Kosiorowski dośrodkowywał z rzutu wolnego. Piłka dotarła do Cezarego Demianiuka, który posłał ją w światło bramki, ale golkiper Bytovii wyczuł intencję młodego napastnika Pogoni i czujnie sparował piłkę na aut. W drugiej odsłonie gra obydwu zespołów zaczęła wyglądać korzystniej. Kibice zgromadzeni na stadionie w Bytowie zobaczyli więcej akcji ofensywnych, ale żadna z nich nie została skutecznie wykończona i po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widniało 0:0.

Bytovia Bytów– Pogoń Siedlce 0:0 (0:0)

Składy:

Drutex-Bytovia Bytów:  Laskowski – Bąk, Kikut, Wróbel, Wilczyński, Michał Pietroń, Hirsz, Wojach, Kryszak (63, Kazimierowicz), Gołębiewski (70′ Daniel Mąka), Surdykowski.

Pogoń Siedlce: Kozaczyński, Kosiorowski, Grudniewski, Lewandowski, Ratajczak, Rodak, Wójcik K., (79, Dzięgielewski), Dziubiński, Ogrodnik, Drażba (71, Krawczyk), Demianiuk (84, Tarachulski).

Żółte kartki: Wojach – Tarachulski