DSC_7787

Pogoń Siedlce, w pierwszym meczu po przerwie zimowej, zmierzyła się na wyjeździe w Suwałkach z Wigrami. Spotkanie 20. kolejki I ligi, które było jednocześnie ligowym debiutem szkoleniowca biało-niebieskich Carlosa Alósa Ferrera, zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka 2-0, a bramki zdobyli Robert Hirsz oraz Kamil Zapolnik.

.

Od początku meczu toczyła się wyrównana gra. Obie ekipy szukały swojej okazji do zdobycia gola. W 4 minucie pierwszy strzał oddali goście, ale Moneta posłał piłkę ponad bramką. W kolejnym fragmencie spotkania było dużo walki w środkowej strefie boiska, obie ekipy próbowały przedostać się w pobliże pola karnego rywali, ale bez większych efektów. W końcu w 28 minucie groźną sytuację wypracowali sobie gospodarze, ale uderzenie Valskisa dobrze obronił Kozaczyński. Chwilę później niezły strzał na bramkę strzeżoną przez Salika oddał Dzięgielewski, ale bramkarz Wigier nie miał większych problemów z jego obroną. W 38 minucie kolejną akcję przeprowadzili gospodarze. W polu karnym Dybiec sfaulował Valskisa, a sędzie podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Robert Hirsz. Po tym trafieniu żadna z drużyn nie wypracowała sobie już żadnej bramkowej okazji i po pierwszych 45 minutach Wigry prowadziły 1-0.

Na początku drugiej części meczu podopieczni Carlosa Alósa Ferrera wywalczyli rzut rożny, ale jego wykonanie nie było najlepsze i Wigry rozpoczęły grę od własnej bramki. W kolejnych minutach gospodarze próbowali stworzyć sobie okazję, aby podwyższyć na 2-0, ale w ich atakach zdecydowanie brakowało dokładności. Później mecz trochę się ożywił. Najpierw w 66 minucie fantastyczną interwencją po strzale Valskisa popisał się Kozaczyński. Natomiast chwilę później szanse do wyrównania miała Pogoń. Dwukrotnie było bardzo groźnie pod suwalską bramkę. Pierwszy strzał Dmowskiego został zablokowany, a kilkadziesiąt sekund później kolejne uderzenie tego samego zawodnika powędrowała niewiele ponad poprzeczką. Po serii niewykorzystanych sytuacji przez Pogoń, swoją akcje przeprowadziły Wigry. W 80 minucie na 2-0 podwyższył Zapolnik, który bezbłędnie wykorzystał idealne podanie Monety. Goście do końca nie rezygnowali. Chwilę po stracie drugiej bramki, gola kontaktowego mógł zdobyć Krystian Wójcik, ale jego strzał dobrze obronił Salik. Końcowe fragmenty spotkania nie przyniosły już zmiany rezultatu i Wigry zwyciężyły pewnie 2-0.

Wigry Suwałki- Pogoń Siedlce 2-0 ( 1-0 )