wisla

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej I ligi Pogoń Siedlce przegrała w Płocku z miejscową Wisłą 1:2. Bramki dla „Nafciarzy” zdobyli Mikołaj Lebedyński i Marcin Krzywicki, a dla biało-niebieskich – Adrian Dziubiński

Od początku spotkania gospodarze atakowali bramkę Jacka Kozaczyńskiego, co przyniosło efekt w 35. minucie, gdy Mikołaj Lebedyński po dośrodkowaniu z prawej strony umieścił piłkę w siatce. W 1 .połowie biało-niebiescy mieli swoje okazje na wyrównanie – najlepszej nie wykorzystał Calderon, który w sytuacji sam na sam z golkiperem „Nafciarzy” trafił w boczną siatkę bramki.

Po rozpoczęciu drugiej połowy  pogoniści szybko odrobili straty – w 49. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem Wisły korzystał wprowadzony w przerwie na boisko Adrian Dziubiński. Od tej chwili gra się wyrównała i wydawało się, że spotkanie skończy się remisem, jednak w 88. minucie Marcin Krzywicki znalazł się sam na sam z Mateuszem Tobjaszem i skierował piłkę do bramki siedlczan.

Za tydzień Pogoń rozegra pierwsze spotkanie rundy wiosennej 1. ligi, w którym zmierzy się z Wigrami w Suwałkach.

Skład Pogoni: Kozaczyński (64′ Tobjaszi), Wójcik Ł. (46′ Grzesik), Rodak (46′ Dybiec), Paczkowski (46′ Dziubiński), Lewandowski, Ratajczak, Nico, Chirri (70′ Tomalski), Calderon (6a’ Wójcik K.), Wójcik K. (46′ Dzięgielewski), Drażba (70′ Djousse)