DSC_7107

W środowe popołudnie kolejne spotkanie sparingowe rozegrała ekipa Pogoni Siedlce. Tym razem przeciwnikiem biało-niebieskich była Polonia Warszawa. Podopieczni Carlosa Alosa Ferrera w pełni zasłużenie wygrali to spotkanie 2-0.

Od pierwszej minuty meczu Pogoń grała wysokim pressingiem i starała się zepchnąć rywali do defensywy. Jednak goście z Warszawy byli niezwykle dobrze zorganizowani i skutecznie się bronili. W kolejnych minutach cały czas optyczną przewagę mieli biało-niebiescy, jednak nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. W końcu w 24 minucie udało się przeprowadzić zabójczą akcję. Po dokładnym dośrodkowaniu Piotra Krawczyka piłkę do siatki skierował Adrian Dziubiński, nie dając szans na skuteczną interwencję bramkarzowi czarnych koszul. Pogoń po strzelonym golu nie przestała atakować. Warszawianie nie byli w stanie powstrzymać biało-niebieskich. W efekcie w 37 minucie Pogoń podwyższyła na 2-0. Dzięgielewski dośrodkował w pole karne, a akcję skutecznie wykończył Krawczyk. Do przerwy więcej groźnych sytuacji już nie było i pierwsze 45 minut zakończyło się pewnym prowadzeniem Pogoni.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Pogoń kontrolowała wydarzenia na boisku i cały czas szukała okazji do podwyższenia wyniku. Mimo kilku niezłych sytuacji stworzonych przez biało-niebieskich nie udało się wykorzystać żadnej z nich. Z kolei Polonia kilkukrotnie próbowała zagrozić bramce strzeżonej przez Mateusza Tobjasza, ale akcje warszawian rozgrywane były niedokładnie i nie udało im się sprawić zagrożenia pod bramkę siedlczan. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Pogoni Siedlce 2-0.

Pogoń Siedlce-Polonia Warszawa 2-0 ( 2-0 )