10991397_852429718129531_859930499836872426_n

Pogoń Siedlce rozegrała kolejny mecz sparingowy. Tym razem przeciwnikiem biało-niebieskich była ekipa Widzewa Łódź. Mecz zakończył się zwycięstwem Pogoni 2-0 po bramkach Antonio Calderona oraz Krystiana Wójcika.

Od pierwszej minuty meczu Pogoń grała bardzo wysokim pressingiem. Jako pierwszy szczęścia szukał Dziubiński, ale jego strzał powędrował ponad bramką. W kolejnym fragmencie gry na boisku wyraźnie dominowali biało-niebiescy, ale ich ataki były nieskuteczne. W 23 minucie spotkania w końcu Pogoniści dopięli swego i po pewnym strzale Calderona z rzutu karnego wyszli na prowadzenie. Widzew tuż przed przerwą mógł doprowadzić do wyrównania, ale tym razem rzutu karnego nie wykorzystał Rybicki.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Carlosa Alosa Ferrera cały czas szukali okazji do kolejnego gola. Najpierw w 52 minucie pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Wójcik, ale futbolówka trafiła tylko w poprzeczkę. Kilka chwil później minimalnie obok bramki strzelił Dziubiński. Następnie kolejną dobrą akcję wyprowadziła Pogoń, Chietino zahaczany był w polu karnym i sędzia ponownie wskazał na 11 metr. Tym razem do piłki podszedł Krystian Wójcik i pewnie pokonał bramkarza łodzian. Do końca meczu Pogoń kontrolowała wydarzenia na boisku i spotkanie zakończyło się pewnym i zasłużonym zwycięstwem biało-niebieskich 2-0.

Pogoń Siedlce-Widzew Łódź 2-0 (1-0)