Tomek

Pogoń Siedlce zremisowała w trzecim meczu kontrolnym z Siarką Tarnobrzeg 1:1. We wcześniejszych starciach biało-niebiescy donieśli remis z Wisłą Puławy (1:1) oraz zanotowali porażkę (z Dolcanem Ząbki 1:0). Jedyną bramkę dla Pogoni zdobył Antonio Calderon.

Siarka Tarnobrzeg – Pogoń Siedlce (1:0) 1:1

Frankiewicz 35′ (k) –  Calderon 59′ (k)

Skład: Kozaczyński – Kosiorowski, Dybiec, Lewandowski, Ratajczak – Chietino, Dziubiński, Calderon, Chirri, Tomalski – Radionov

Zagrali również: Paczkowski, Krawczyk, Ł. Wójcik, Rodak, Dzięgielewski

W pierwszej części gry to podopieczni Carlosa Ferrera byli stroną przeważającą. Jednak nie udało się tego udokumentować golem. Udało się to za to rywalom. Rzut karny na gola zamienił Frankiewicz, choć pierwszą próbę zatrzymał bramkarz Pogoni – Jacek Kozaczyński, to dobitka była nie do obrony.

W drugiej połowie mecz był wyrównany. Oba zespoły wypracowały sobie liczne okazje podbramkowe, ale brakowało skuteczności. Jednak po przerwie to biało-niebiescy byli o jedno trafienie lepsi. Do jedenastki podszedł Calderon i podobnie jak w zespole rywali nie obyło się bez dobitki, a najpierw dobrej interwencji bramkarza.

Po meczu poprosiliśmy asystenta trenera – Bartosza Tarachulskiego o krótkie podsumowanie sparingu: „Możemy być zadowoleni, jesteśmy pełni optymizmu, ponieważ spełniliśmy założenia taktyczne”.