10934351_728739727243780_952710909_n

W pierwszym sparingu przed rundą wiosenną Pogoń Siedlce przegrała w Kobyłce z Dolcanem Ząbki 0:1 po bramce Patryka Mikity. Spotkanie bylo dla Nico Chietino i Chirriego pierwszym w biało-niebieskich barwach.

Trener Carlos Alos Ferrer nie mógł skorzystać w dzisiejszym meczu jedynie z kontuzjowanego Krystiana Wójcika. Ponadto szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostał testowany były gracz Legionovii i Arki Gdynia, Antonio Calderon. W pierwszej połowie , która była toczona w niezłym tempie przeważała Pogoń, która miała dogodną sytuację, by prowadzić w spotkaniu, lecz bramkarz zespołu z Ząbek wybił strzał z 16 metrów. Po przerwie trener Ferrer zdecydował się na wprowadzenie do gry rezerwowych piłkarzy, w tym testowany Nico Luaces. W drugiej połowie, której tempo było wolniejsze niż w pierwszej inicjatywę przejęli gracze Dolcanu, co przyniosło skutek w 82. minucie, kiedy to Patryk Mikita z bliskiej odległości pokonał Mateusza Tobjasza. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie –  rywale biało-niebieskich utrzymali korzystny dla nich wynik. W przyszłym tygodniu Pogoń wyjedzie na zgrupowanie do Puław, gdzie m.in.  zagra mecz sparingowy.

Dolcan Ząbki 1-0 Pogoń Siedlce
Gol: Patryk Mikita 82

Pogoń: Jacek Kozaczyński (46 Mateusz Tobjasz) – 10. Piotr Kosiorowski (63, 16. Łukasz Wójcik), 7. Daniel Dybiec (46, 17. Przemysław Rodak), 2. Tomasz Lewandowski (69, 18. Sebastian Olczak), 15. Jarosław Ratajczak (58, 21. Damian Guzek) – 32. Chirri (58, 27. Michał Ogrodnik), 28. Nico Chietino (63, 6. Marcin Paczkowski), 23. Adrian Dziubiński (63, 13. Kaby), 8. Antonio Calderón (69, 5. Hubert Tomalski), 26. Dawid Dzięgielewski (46, 20. Piotr Krawczyk) – 9. Maciej Tataj (46, 19. Paweł Drażba; 71, 22. Nico Luaces).