DSC_1852

W meczu 18. kolejki I ligi Pogoń Siedlce przegrała na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 0-5. Bramki w tym spotkaniu dla gospodarzy zdobyli Niedziela oraz dwukrotnie Mikołajczak a także Siemaszko.

Chojniczanka rozpoczęła to spotkanie bardzo ofensywnie, w 5. minucie pierwszy groźny strzał oddał Gancarczyk, ale piłkę pewnie chwycił Tobjasz. Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego zepchnęli biało-niebieskich do defensywy. W 11. minucie przyniosło to efekt bramkowy- bardzo ładną akcję Chojniczanki wykończył Niedziela. W kolejnych minutach piłkarze z Chojnic próbowali pójść za ciosem, ale w atakach żółto-czerwonych brakowało trochę dokładności oraz szczęścia. Pogoń też szukała swojej okazji do zdobycia wyrównującego gola. Strzały z dystansu oddali Dzięgielewski oraz Wocial, jednak piłka po ich próbach nie znalazła drogi do bramki. W 32. minucie niezwykle groźny strzał oddał Dzięgielewski, ale fantastyczną interwencją popisał się Misztal. 120 sekund później mogło być 2-0, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Siemaszko. Z kolei chwilę później na bramkę gospodarzy nieskutecznie uderzał Dziubiński. W 39 miuncie powinien być remis. Pogoń rozegrała bardzo ładną akcję, Wocial wyłożył piłkę do Tarachulskiego, który próbował wpakować piłkę do siatki z najbliższej odległości, jednak ponownie fenomenalnie interweniował Misztal. Gdy wydawało się, że w pierwszej połowie więcej goli już nie będzie, to w 45 minucie w pole karne wpadł Gancarczyk, po czym został zahaczony przez Tobjasza, a sędzia podyktował rzut karny. Już w doliczonym czasie gry jedenastkę na bramkę zamienił Mikołajczak.

Od początku drugiej połowy Pogoń chciała jak najszybciej zdobyć bramkę kontaktową, ale Chojniczanka nie zwalniała tempa i cały czas grała ofensywnie.  Najpierw blisko zdobycia bramki był Zawistowski, a chwilę później próbował Gancarczyk. W 53 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopadł Siemaszko i podwyższył na 3-0. Gospodarze cały czas kontynuowali swoje ataki, natomiast Pogoń nie była w stanie przeciwstawić się doskonale grającym żółto-czerwonym. W 62 minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Siemaszko, którym tym razem głową wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Tobjasza. Przez kolejny fragment gry następne sytuacje do zdobycia gola stworzyli sobie zawodnicy Chojniczanki, blisko wpisania się na listę strzelców byli Niedziela oraz Kieruzel. W 71 minucie zawodnicy z Chojnic ładną zespołową akcją rozmontowali defensywę Pogoni, a gola na 5-0 zdobył Mikołajczak.  Na kwadrans przed końcem honorową bramkę mogli strzelić biało-niebiescy, ale dobrej  sytuacji nie zdołał wykorzystać Dzięgielewski. Do końca spotkania więcej groźnych sytuacji bramkowych już nie było i spotkanie zakończyło się pewnym triumfem Chojniczanki.

Okazja do rehabilitacji za dzisiejszą porażkę już 30 listopada o godzinie 13:00, kiedy to Pogoń w ostatnim ligowym meczu w 2014 roku podejmie na własnym stadionie Wisłę Płock.

Chojniczanka Chojnice-Pogoń Siedlce 5-0 (2-0)