DSC_0495

Za nami runda jesienna III ligi grupy łódzko-mazowieckiej. Każda z drużyn ma więc za sobą 17 spotkań. W najlepszych nastrojach przerwę zimową spędzą zawodnicy Radomiaka Radom, którzy okupują pozycję lidera. Natomiast Pogoń II Siedlce ma za sobą bardzo udaną rundę, po której z dorobkiem 21 punktów plasuje się na 10. lokacie.

 

III-ligowy beniaminek Pogoń II Siedlce radzi sobie całkiem dobrze. 21 zdobytych punktów trzeba uznać za niezły i w miarę satysfakcjonujący wynik. Ponadto miejsce w środku tabeli dla drużyny, której celem jest utrzymanie w III ligowych rozgrywkach można uznać za spory sukces. Rezerwom udało się zdobyć 24 bramki, co stanowi całkiem dobry rezultat. Najlepszym strzelcem zespołu w minionych 17. meczach był Bartosz Kaszubowski, który zdobył 3 bramki. Biało-niebiescy mogą natomiast popracować jeszcze nad grą w defensywie, 30 straconych goli nie jest co prawda bardzo słabym bilansem, ale na pewno w rundzie wiosennej ten wynik może i powinien być trochę lepszy. Mimo to, warto odnotować, że Pogoń II czterokrotnie zagrała na „zero z tyłu”. Podopieczni Marcina Tomaszewskiego mają więc bardzo spokojną przerwę zimową i jeśli w wiosennych spotkaniach co najmniej powtórzą takie wyniki, mogą być pewni osiągnięcia swojego celu, a więc utrzymania w III lidze grupy łódzko-mazowieckiej.

 

Niekwestionowanym liderem ligi jest, wcześniej już wspomniana, ekipa Radomiaka Radom. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego zdobyli jak na razie aż 42 punkty. Przez całą rundę biało-zieloni byli praktycznie nie do zatrzymania, zwyciężyli aż trzynastokrotnie, trzy razy zremisowali i ponieśli zaledwie jedną porażkę, która miała miejsce 4 października w Białobrzegach z Pilicą.

 

Poza wspomnianym liderem z Radomia w czołowej piątce tabeli plasują się kolejno: na pozycji wicelidera Ursus Warszawa, na 3. miejscu Broń Radom, na 4. Pelikan Łowicz, a na 5. ŁKS Łódź. Wicelider z Warszawy zalicza więc jak na razie kolejny udany sezon. Co prawda powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu jakim było wygranie III ligi grupy łódzko-mazowieckiej będzie niezwykle trudne, zwłaszcza iż strata do zespołu Radomiaka wynosi aż 11 punktów. Z kolei zamykająca podium ekipa Broni Radom prowadzona przez Tomasza Dziubińskiego zgromadziła 28 punktów. Drużyna ta gra piękną, szybką i kombinacyjną piłkę, co przełożyło się na 34 strzelone gole. Jeśli radomianie utrzymają formę, szczególnie z końcówki rundy jesiennej, a ponadto dopracują nieliczne mankamenty w swojej grze, to na wiosnę mogą być jeszcze bardziej niebezpieczni. Jednak tuż za plecami Broni plasuje się ekipa Pelikana Łowicz, która ma identyczną ilość oczek co zespół z Radomia. Natomiast na 5. miejscu jest drużyna ŁKS-u Łódź z trzypunktową stratą do dwóch zespołów zajmujących pozycje bezpośrednio przed nim i raczej szans na awans i na walkę o najwyższe cele w tym sezonie Łódzki Klub Sportowy miał nie będzie. Jednak co warte uwagi, po zmianie trenera, która nastąpiła w trakcie tej rundy i tak widać znaczny progres w grze łodzian.

 

Od pozycji 6. aż do 12. zajmują ekipy z dorobkiem punktowym od 24 do 21. Są to kolejno drużyny: Legii II Warszawa, Sokoła Aleksandrów Łódzki, Pilicy Białobrzegi, Świtu Nowy Dwór Maz., Pogoni II Siedlce, Warty Sieradz oraz Startu Otwock. Te minimalne różnice pomiędzy tymi zespołami świadczą o niezwykle wyrównanym poziomie, które one prezentują i tutaj na pewno w rundzie rewanżowej dojdzie do wielu przetasowań. Ponadto niewiele za nimi czają się ekipy Lechii Tomaszów Maz. (20 punktów), Pogoni Grodzisk Maz. (19 punktów) oraz Polonii Warszawa (18 punktów).

 

Po rundzie jesiennej zimę w strefie spadkowej spędzą ekipy Omegi Kleszczów, WKS-u Wieluń oraz GKP Targówek. Te drużyny znalazły się w bardzo nieciekawym położeniu, ale liga jest dopiero na półmetku i te zespoły niewątpliwie będą walczyć, aby na koniec sezonu wydostać się z dołu tabeli i utrzymać się na czwartym poziomie rozgrywek.

 

Wszystkie zespoły na pewno solidnie przepracują przerwę zimową, chcąc jak najlepiej wykorzystać okres wolny od rozgrywek ligowych. Dlatego też rywalizacja na wiosnę zapowiada się niezwykle interesująco i z niecierpliwością będziemy wyczekiwać powrotu rozgrywek III ligi grupy łódzko-mazowieckiej.

 

Statystyki:

 

Najwięcej goli strzelonych – Broń Radom 34

 

Najwięcej goli straconych – GKP Targówek 39

 

Najmniej goli straconych – Radomiak Radom 8

 

Najmniej goli strzelonych – Świt Nowy Dwór Maz.18

 

Najlepsi strzelcy – Piotr Nowosielski (Broń Radom) oraz Szymon Stanisławski (Radomiak Radom) – 8 goli

 

Liczba goli we wszystkich meczach – 439

 

Średnia goli na mecz – 2,87

 

Najwięcej goli w meczach Startu Otwock średnio – 3,65 bramki na spotkanie

 

Najmniej goli w meczach Lechii Tomaszów Maz. Oraz Sokoła Aleksandrów Łódzki średnio – 2,12 bramki na spotkanie