DSC_9053

W meczu 16. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej Pogoń II Siedlce zremisowała na wyjeździe Omegę Kleszczów 2-2. Bramki w tym spotkaniu dla biało-niebieskich zdobyli Wojciech Wocial oraz Dawid Dzięgielewski.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Obie drużyny szukały swojej okazji do zdobycia bramki. W pierwszym kwadransie jednak defensorzy gospodarzy oraz gości nie popełnili żadnych błędów. Bardzo ładną akcję biało-niebiescy przeprowadzili w 20 minucie meczu, za sprawą której udało zdobyć się pierwszą bramkę. Bramkarza gospodarzy zdołał pokonać Wojciech Wocial. Omega chciała odpowiedzieć na to trafienie gości, jednak ich próby nie zagroziły bramce zespołu rezerw Pogoni. Przed przerwą żadna z drużyn nie przeprowadziła już zabójczej akcji i było 1-0 dla podopiecznych Marcina Tomaszewskiego.

Od początku drugiej części spotkania Omega próbowała doprowadzić do wyrównania. Już w 48 minucie osiągnęła ona swój cel, gdy pewnym strzałem z rzutu karnego gola na 1-1 zdobył Damian Solecki. W kolejnych minutach spotkania cały czas toczyła się niezwykle wyrównana gra. Na kwadrans przed końcem to gospodarze wyszli na prowadzenie. Swojego drugiego gola w meczu zdobył Damian Solecki, który ponownie pewnie wykorzystał rzut karny. Gdy wydawało się, że to Omega zainkasuje dziś komplet punktów, Pogoń II zdołała doprowadzić do wyrównania. W 90 minucie spotkania gola na 2-2 zdobył Dawid Dzięgielewski.

Dzisiejsze starcie z Omegą było tym samym przedostatnim meczem rundy jesiennej III ligi grupy łódzko-mazowieckiej. Tak więc w 17., ostatniej już w tym roku, kolejce Pogoń II Siedlce podejmie na własnym boisku WKS Wieluń. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 16 listopada na godzinę 13:00.

Omega Kleszczów-Pogoń II Siedlce 2-2 (0-1)