1-liga

15 kolejka spotkań nic nie zmieniła w górze tabeli I ligi. Na czele Termalica, a za plecami klubu z Niecieczy coraz bliżej znajduje się z kolejki na kolejkę Zagłębie. Tabelę zamykają Widzew i GKS Tychy, a niestety na 16 pozycję w lidze spada Pogoń Siedlce.

Flota Świnoujście 1:0 Wigry Suwałki

15 kolejkę spotkań otwierał mecz w Świnoujściu, gdzie gospodarze wywalczyli trzy oczka. Jedyne trafienie należało do Sebastiana Olszara, a Flota wciąż pewnym krokiem zmierza ku górze tabeli I ligi.

Miedź Legnica 1:0 Pogoń Siedlce

Po niezwykle efektownym zwycięstwie z Widzewem, Pogoń pojechała na wyjazdową potyczkę z Miedzią do Legnicy. W tym sezonie niestety zespół z Siedlec nie potrafi wygrać dwóch meczów z rzędu. Dla Pogoni porażka oznacza powrót do strefy spadkowej. Gola dla miejscowych wbił Mateusz Szczepaniak.

Sandecja Nowy Sącz 1:0 GKS Katowice

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli w tej serii spotkań piłkarze z Nowego Sącza. Gospodarze byli w tym meczu skazywani na porażkę, a jednak pokazali, że nie wolno zbyt wcześnie ich skreślać. Na bramkę kibice gospodarzy czekali do 71 minuty, ale opłacało się wierzyć. Drogę do siatki znalazł Mateusz Bartków.

Arka Gdynia 1:0 Chrobry Głogów

Licznie zgromadzona publiczność miała prawo być zadowolona w piątkowy wieczór. Arka wygrała po golu Bartosza Ławy, który znowu zapewnia klubowi z Gdyni zwycięstwo jednym golem.

Widzew Łódź 0:3 Zagłębie Lubin

Świetną formę podtrzymał zespół Zagłębia, który wygrał i to bardzo pewnie`3:0 na wyjeździe. Dla przyjezdnych trafiali Aleksander Kwiek i dwa razy Krzysztof Piątek.

Dolcan Ząbki 2:2 Stomil Olsztyn

Zawodnicy z Ząbek mimo zwycięstwa i remisu w ostatnich spotkaniach nie mają powodu do zadowolenia. Mają problem z utrzymaniem odpowiedniej dyspozycji przez pełne 90 minut. W poprzednim spotkaniu udało się wygrać, ale tym razem Dolcan stracił dwa gole w ostatnich minutach spotkania i kosztowało ich to dwa oczka. Bramki: Adrian Łuszkiewicz, Tomasz Chałas – Witalij Berezowskyj, Ihor Skoba.

Chojniczanka Chojnice 1:1 Wisła Płock

W Chojnicach doszło do podziału punktów między Chojniczanką i Wisłą. Dzięki temu wynikowi Wisła umacnia się na czwartej pozycji w tabeli. Gole zdobyli: Rafał Siemaszko, Krzysztof Janus.

GKS Tychy 0:1 Olimpia Grudziądz

Lepiej w to spotkanie weszli goście z Grudziądza, którzy prowadzili po bramce Arkadiusza Aleksandra. Druga połowa mogła jednak zupełnie odmienić losy tej konfrontacji. GKS miał dwa rzuty karne w siedem minut i co ciekawe obu nie wykorzystał. Najpierw Kowalczyk, a później Trochim nie dał rady pokonać bramkarza.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 Bytovia Bytów

Cierpliwość lidera I ligi zagwarantowała trzy punkty w spotkaniu z beniaminkiem. Bramkę zdobył Dariusz Jarecki w 82 minucie. Ten wynik oznacza dla zespołu z Niecieczy utrzymanie pierwszego miejsca na „Zapleczu Ekstraklasy”.