Kab

Pogoń Siedlce uległa na wyjeździe drużynie Miedzi Legnica 1:0. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Mateusz Szczepaniak.

Siedlecki zespół od pierwszych minut nastawił się na grę z kontrataku, natomiast Miedziowi koncentrowali się na rozgrywaniu ataku pozycyjnego. W czternastej minucie gospodarze mieli szansę na objęcie prowadzenia w spotkaniu, ale strzał Ferugi ze stałego fragmentu gry sparował Jacek Kozaczyński. Siedlecki bramkarz kilka minut później potwierdził swoją dobrą dyspozycję, gdy po raz drugi wyblokował groźne uderzenie Ferugi.

W miarę upływu czasu zawodnicy Miedzi zaczęli przejmować kontrolę w spotkaniu, co przypieczętowali w trzydziestej drugiej minucie. Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Mateusza Szczepaniaka (1:0). Siedlczanie natychmiast próbowali odpowiedzieć, ale ani Kaby ani Bartosz Tarachulski nie byli w stanie pokonać Bledzewskiego. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania przytomnie zainterweniował Tomasz Lewandowski, zapobiegając dalszej szarży Garucha. W pierwszej odsłonie więcej z gry mieli gospodarze i to oni zeszli do szatni z minimalnym buforem bezpieczeństwa.

Oba zespoły rozpoczęły drugą odsłonę bez zmian. Miedziowi zaciekle atakowali szesnastkę gości. Choć w powietrzu „pachniało bramką”, siedlczanie bardzo dobrze się bronili. W sześćdziesiątej drugiej minucie Dziubiński próbował obsłużyć podaniem Tataja, ale w porę interweniował obrońca gospodarzy. Kilka minut później poprzeczka uratowała siedlczan przed utratą drugiego gola.

Piłkarze z Legnicy przygotowywali kolejne akcje ofensywne, ale nie potrafili już „odczarować” siedleckiej bramki. Kilkanaście minut przed finalnym gwizdkiem sędziego Pogoniści uaktywnili się i stworzyli nerwową końcówkę spotkania. Wynik meczu jednak nie uległ już zmianie i ostatecznie Pogoń przegrała w Legnicy 1:0.

Miedź Legnica – Pogoń Siedlce (1:0)

Bramki: 32’ Szczepaniak

Żółte kartki: 41’ Feruga, 64′  Łobodziński- 49′ Guzek, 57’ Dybiec

SKŁADY

Miedź: Bledzewski, Bartczak, Lafrance, Midzierski, Zasada, Cierpka, Kakoko, Łobodziński, Feruga (71′ Szymański), Garuch (85′ Lenkiewicz), Szczepaniak oraz Ptak, Brożyna, Daniel, Księżniakiewicz, Wichłacz

Pogoń: Kozaczyński – Grudniewski, Dybiec, Lewandowski, Guzek, Rodak (60′ Tataj), Dziubiński (80′ Ogrodnik), Krawczyk, Djalo, Ratajczak (55′ Tomalski), Tarachulski  oraz Budzikur, Dzięgielewski, Kaszubowski, Paczkowski