10486-zoom

Pogoń II Siedlce w Zbuczynie pokonała miejscową Wektrę 2:1 i awansowała do kolejnej rundy forBET Pucharu Polski.

Czterech młodych zawodników z szerokiej kadry II-ligowca wzmocniło Pogoń II na mecz pucharowy w Zbuczynie.

Optyczną przewagę w spotkaniu posiadał V-ligowiec, lecz już na początku spotkania groźnie ze strony Wektry uderzał Krystian Zbieć. Po kwadransie groźnie główkował Emil Michalak. Pogoniści zagrozili bramce Damiana Krasuskiego po strzałach Krystiana Gryglaka, Patryka Rojka, Tomasza Wiewiórki i w końcówce połowy Szymona Muchy. Bramki w tej połowie jednak nie padły. W 61 minucie Rojek otworzył wynik spotkania po strzale sprzed pola karnego. Czternaście minut później po ładnej zespołowej akcji Gryglak zagrał do Marcela Grochowskiego, a ten z bliskiej odległości strzelił na 2:0. Gospodarze walczyli o zmianę wyniku do ostatnich minut. Udało się to w 88 minucie po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Dominika Piekutowskiego, podyktowanym za faul Pawła Szeląga na Krystianie Musiejczuku. Pogoń w ostatnich minutach dobrze broniła dostępu do bramki i wynik nie uległ już zmianie.

W barwach Wektry zagrali byli zawodnicy Pogoni: Bartosz Karczmarek, Paweł Klewek, Damian Krasuski, Miłosz Lubelski, Emil Michalak, Dominik Piekutowski, Damian Prokurat, Jakub Rzewuski i Krystian Zbieć. W Pogoni wystąpił Adam Chojecki, w przeszłości występujący w Zbuczynie.

Kolejna runda forBET Pucharu Polski zaplanowana została na środę 5 października. Losowanie par tej rundy odbędzie się 22 września o 10:00.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w niedzielę 25 września o 12:00 w Siedlcach z Podlasiem Sokołów Podlaski. Z kolei Wektra zagra w niedzielę 25 września o 15:00 w Sobolewie ze Zrywem.