21

W derbowym pojedynku MKP Pogoń musiał uznać wyższość Znicza Pruszków przegrywając na własnym stadionie 3:4.

Spotkanie ze Zniczem opuścił Maciej Wichtowski, który musiał odpauzować nadmiar żółtych kartek. Do składu po kilkumeczowej przerwie powrócił Maciej Kikolski.

Od 7 minuty to Pogoniści cieszyli się z prowadzenia. Najlepiej w polu karnym zachował się Damian Nowak, który pokonał bezradnego Piotra Misztala. W 29 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się aktywny w spotkaniu Shuma Nagamatsu. Jeszcze przed przerwą błędy siedlczan zostały brutalnie skarcone. Katem okazał się były Pogonista – Maciej Firlej, który dwukrotnie przed zmianą stron pokonał Macieja Kikolskiego. Pogoniści zdołali odpowiedzieć trafieniem Nowaka z rzutu karnego tuż przed przerwą.

W 57 minucie zamiast wyrównującej bramki Znicz strzelił czwartego gola, a hattricka skompletował Firlej. Pogoniści nawiązali walkę jeszcze w końcówce meczu. Wtedy do siatki Misztala trafił Ernest Dzięcioł i wśród kibiców pojawiły się nadzieje na wywalczenie choćby punktu. Niestety, mimo prób goście utrzymali jednobramkowe prowadzenie i wywieźli z Siedlec trzy punkty.

W drużynie Znicza zagrał były Pogonista Maciej Firlej, zaś w Pogoni – Kamil Włodyka, były zawodnik klubu z Pruszkowa.

Kolejne spotkanie MKP Pogoń rozegra w sobotę 1 października o 15:00 w Siedlcach z Wisłą Puławy.

eWinner II liga

11 kolejka

Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 3:4 (2:3)

Bramki: Damian Nowak 7, 45 (k), Ernest Dzięcioł 87 – Shuma Nagamatsu 29, Maciej Firlej 33, 38 (k), 57

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 11. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (83, 16. Jakub Sinior) – 29. Marcinho (60, 10. Krystian Miś), 6. Mateusz Piotrowski (72, 31. Ernest Dzięcioł), 8. Kamil Włodyka, 99. Bartosz Wicenciak (46, 7. Damian Szuprytowski), 56. Cezary Demianiuk (71, 20. Cezary Bujalski) – 9. Damian Nowak

Znicz: 12. Piotr Misztal – 17. Dawid Barnowski, 21. Łukasz Bogusławski, 3. Dmytro Juchymowycz, 16. Mateusz Grudziński, 11. Paweł Moskwik – 7. Tymon Proczek (68, 30. Wiktor Nowak), 6. Krystian Pomorski, 13. Mateusz Cegiełka, 18. Shuma Nagamatsu (85, 8. Mateusz Możdżeń) – 9. Maciej Firlej

Żółte kartki: Michał Rutkowski 37, Kamil Włodyka 46, Marcinho 47, Damian Nowak 80, Ernest Dzięcioł 85, Paweł Księżopolski 90+2 (na ławce) – Mateusz Grudziński 18, Mateusz Cegiełka 71, Wiktor Nowak 82, Paweł Moskwik

Sędzia: Albert Różycki (Łódź)