unnamed (2)

Rezerwy Pogoni w meczu sparingowym zremisowały z Podlasiem Sokołów Podlaski 1:1.

Pięciu zawodników z kadry II-ligowca wzmocniło rezerwy w meczu kontrolnym z ligowym rywalem – Podlasiem Sokołów Podlaski.

Pierwszą dogodną sytuację w meczu stworzyli sobie sokołowianie po nieporozumieniu Michała Rutkowskiego i Ernesta Zbiecia. Przed szansą stanął Ołeksij Zinkewycz, który trafił w spojenie słupka z poprzeczką. W 17 minucie Podlasie wyszło na prowadzenie, kiedy to Mateusz Omieciuch po indywidualnej akcji umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach znów groźnie uderzał dwukrotnie Omieciuch. W 28 minucie z dystansu niecelnie strzelił Zinkewycz. Po pół godzinie gry odpowiedzieli siedlczanie. Strzał na bramkę Marcina Adamiaka oddał Patryk Rojek, ale golkiper nie dał się zaskoczyć. Tuż przed przerwą podopieczni Marcina Tomaszewskiego doprowadzili do wyrównania. Szymon Mucha dośrodkował w szesnastkę, a tam Marcel Grochowski głową pokonał Adamiaka.

W 56 minucie Kacper Stankiewicz trafił w poprzeczkę po stałym fragmencie gry. Kolejną okazję Pogoniści stworzyli na kwadrans przed końcem meczu. Po dobrej akcji strzał oddał Krystian Gryglak, ale został zablokowany.

Grającym trenerem Podlasia jest Przemysław Rodak, były piłkarz i trener MKP Pogoń. Ponadto w zespole z Sokołowa Podlaskiego wystąpili m.in.: Marcin Adamiak, Kamil DmowskiMichał Markiewicz, Mateusz Omieciuch, Marcin Paczkowski i Mateusz Steć, w przeszłości związani z siedleckim klubem. W Pogoni zagrał Dawid Ardej, powracający z wypożyczenia z Podlasia oraz były piłkarz sokołowskiego klubu – Adrian Czerski.

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w środę 20 lipca o 18:00 w Siedlcach z Wektrą Zbuczyn.

Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 1:1 (1:1)

Bramki: Marcel Grochowski 44 – Mateusz Omieciuch 17

Pogoń II: 1. Ernest Zbieć (46 Dawid Smug) – 26. Adrian Wrzosek (62, 32. Dominik Kornacki), 6. Dawid Ardej (46, 99. Adam Lewkowski), 3. Michał Rutkowski, 88. Szymon Mucha (46, 15. Paweł Łydkowski) – 22. Tomasz Wiewiórka (46, 5. Alan Warduliński), 31. Jakub Sinior (46, 13. Adrian Czerski), 34. Kacper Stankiewicz (69, 31. Krystian Gryglak), 16. Patryk Rojek (62, 8. Paweł Szeląg), 31. Krystian Gryglak  (46, 14. Kacper Mitrzak) – 18. Marcel Grochowski (46, 11. Wojciech Kisieliński)

Podlasie: 12. Marcin Adamiak (46, 1. Piotr Szczęsny) – 14. Adam Zając, 4. Przemysław Rodak (46, 17. Kamil Horowicz), 3. Kacper Komycz (46, 18. Mateusz Steć), 13. Michał Markiewicz (46, 20. Paweł Walkowski) – 11. Paweł Buczyński, 6. Jakub Mikołajczuk (46, 8. Kacper Retko), 19. Marcin Paczkowski (46, 5. Kamil Dmowski), 10. Ołeksij Zinkewycz, 15. Jarosław Szach (46, 9. Mateusz Kowalczyk) – 7. Mateusz Omieciuch (46, 16. Jakub Kozaczuk)

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)