DSC_4561

Siedlecka Pogoń przegrała w Stężycy z miejscową Radunią 1:2.

Do meczu podopieczni Damiana Guzka przystąpili bez pauzującego za kartki Wojciecha Trochima. Miejsce w wyjściowym składzie, w porównaniu do poprzedniego meczu wywalczyli m.in.: Marcin Kozłowski i Rafał Misztal, a po pauzie za kartki do składu powrócił Maciej Wichtowski.

Pierwsze minuty spotkania były lepsze w wykonaniu Pogoni. W 27 minucie to Pogoniści objęli prowadzenie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Mateusz Piotrowski i biało-niebiescy objęli prowadzenie. Radość MKP potrwała jednak tylko kilka minut. W 35 minucie do wyrównania doprowadził Janusz Surdykowski, wykorzystując dogranie Michała Millera. Jeszcze przed przerwą strzelec wyrównującego gola opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł Dawid Retlewski.

Zmotywowani walką o miejsce barażowe gospodarze, w drugiej części spotkania próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 73 minucie prowadzenie dla gospodarzy dał wprowadzony za Surdykowskiego Retlewski, który skutecznie wykończył szybką akcję Raduni. Niestety, do końca meczu nie udało się Pogonistom zmienić rezultatu i z dalekiego wyjazdu musieli wracać bez zdobyczy punktowej.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 17 maja o 17:00 w Siedlcach z Wisłą Puławy.