stal

MKP Pogoń uległ na własnym stadionie liderowi rozgrywek – Stali Rzeszów 1:4.

W wyjściowym składzie Pogoni, w porównaniu do meczu z Sokołem Ostróda nastąpiła jedna zmiana. Pauzującego za kartki Macieja Wichtowskiego zastąpił Miguel López.

Do przerwy obie drużyny miały swoje okazje. Ze strony Pogoni szansę na pokonanie bramkarza gości mieli: Cezary Demianiuk, Wojciech Trochim i Miłosz Przybecki. Niestety, brakowało skuteczności. Goście pod bramką Maksyma Wadacha zagrożenie stworzyli po strzale Bartosza Wolskiego. W 40 minucie Maciej Kołoczek sfaulował Damiana Michalika w polu karnym i sędzia wskazał na rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Głowacki.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego strzału Marcinho i uderzenia Patryka Małeckiego w słupek. W 62 minucie Pogoń wyrównała. Kołoczek podał do Macieja Górskiego, który pokonał Wiktora Kaczorowskiego. Kolejna akcja w meczu przyniosła drugą bramkę dla Stali, a na listę strzelców wpisał się Andreja Prokić. W 72 minucie Pogoń po raz kolejny mogła doprowadzić do wyrówniania, ale strzał Trochima obronił Kaczorowski. Odpowiedział Prokić uderzeniem wprost w Wadacha. Na ponad kwadrans przed końcem meczu Stal ponownie zakończyła akcję gole. Wolski wrzucił futbolówkę w pole karne, a celnym uderzeniem popisał się Dominik Marczuk. Wynik ustalił Głowacki, ponownie wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul Miguela Lópeza na Prokiciu.

W Stali zagrał Krzysztof Danielewicz, były zawodnik Pogoni.

Za tydzień, w niedzielę 8 maja o 15:00 w Stężycy Pogoń zmierzy się z miejscową Radunią.

eWinner II liga

31 kolejka

Pogoń Siedlce – Stal Rzeszów 1:4 (0:1)

Bramki: Maciej Górski 62 – Piotr Głowacki 40, 86 (k),  Andreja Prokić 63, Dominik Marczuk 74

Pogoń: 70. Maksym Wadach – 11. Wiktor Preuss, 6. Mateusz Piotrowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek – 7. Miłosz Przybecki (86, 32. Dawid Nojszewski), 18. Miguel López, 9. Wojciech Trochim (79, 99. Bartosz Wicenciak), 29. Marcinho, 56. Cezary Demianiuk (79, 10. Marcin Kozłowski) – 22. Maciej Górski

Stal: 39. Wiktor Kaczorowski  – 15. Dominik Marczuk, 26. Łukasz Góra, 91. Paweł Oleksy, 37. Piotr Głowacki –  7. Krzysztof Danielewicz, 10. Bartłomiej Poczobut (72, 22. Jakub Szczypek), 68. Bartosz Wolski – 69. Damian Michalik, 19. Patryk Małecki (64, 17. Kacper Sadłocha), 11. Andreja Prokić (87, 20. Kacper Piątek)

Żółte kartki: Maciej Kołoczek 38, Wojciech Trochim 66, Miguel López 70 – Piotr Głowacki 57, Kacper Sadłocha 65

Sędzia: Marek Śliwa (Kielce)