DSC_9154

Siedlecka Pogoń pokonała drużynę Stali Rzeszów aż 5:1! Cztery gole strzelił Maciej Górski, zaś jedno trafienie zanotował Marcin Kozłowski.

Do meczu siedlecka Pogoń przystąpiła osłabiona brakiem Mateusza Piotrowskiego, który musiał pauzować za nadmiar kartek. W wyjściowej jedenastce za Piotrowskiego zameldował się Ishmael Baidoo, zaś Piotra Pierzchałę zastąpił Maciej Górski.

Pierwsze minuty spotkania były lepsze w wykonaniu gospodarzy. W 17 minucie Stal mogła objąć prowadzenie po niefortunnej interwencji Juliena Tadrowskiego, lecz Pogonistów uratował słupek. Z biegiem czasu aktywniejsi na boisku byli podopieczni Bartosza Tarachulskiego. W 27 minucie po zagraniu Krzysztofa Danielewicza na strzał zdecydował się Górski i piłka ugrzęzła w siatce Wiktora Kaczorowskiego. Końcówka pierwszej odsłony ponownie należała do Stali, ale bez skutku bramkowego.

W 55 minucie siedlczanie podwyższyli prowadzenie. Franciszek Wróblewski dograł piłkę do Górskiego, a ten ponownie trafił do siatki rywala. Chwilę później rzeszowianie strzelili kontaktowego gola. Nieporozumienie w szeregach obronnych siedlczan wykorzystał Rafał Maciejewski i było 1:2. W 70 minucie wprowadzony po przerwie Krystian Miś minął rywali, dograł do Górskiego, a ten skompletował hattricka. Siedem minut później po zagraniu Danielewicza z piłką minął się golkiper gości, a błąd skrzętnie wykorzystał Marcin Kozłowski. Ostatnie słowo należało do bohatera spotkania – Macieja Górskiego. W 85 minucie Danielewicz po raz kolejny dogrywał do Górskiego, a ten zdobył swoją czwartą, a w sumie piątego gola dla Pogoni.

W zespole Pogoni zagrał Julien Tadrowski, były zawodnik Stali.

W sobotę 10 kwietnia o 16:00 w Siedlcach siedlecka Pogoń podejmie drużynę Górnika Polkowice.

eWinner II liga

21 kolejka

Stal Rzeszów – Pogoń Siedlce 1:5 (0:1)

Bramki: Rafał Maciejewski 56 – Maciej Górski 27, 55, 70, 85, Marcin Kozłowski 77

Stal: 39. Wiktor Kaczorowski – 15. Dominik Marczuk, 26. Łukasz Góra, 21. Sławomir Szeliga, 37. Piotr Głowacki – 16. Błażej Szczepanek (70, 6. Ramil Mustafajew), 8. Marcel Kotwica (70, 4. Wojciech Reiman), 68. Bartosz Wolski (87, 44. Michał Musik) – 7. Grzegorz Goncerz (34, 11. Wiktor Kłos), 9. Rafał Maciejewski (70, 34. Dawid Olejarka), 3. Mariusz Sławek

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek, 27. Julien Tadrowski, 18. Ivan Očenáš, 14. Bartłomiej Olszewski (46, 2. Krystian Miś) – 19. Miłosz Przybecki (78, 31. Bartosz Brodziński), 55. Oskar Repka, 7. Krzysztof Danielewicz (86, 99. Marcin Burkhardt), 11. Ishmael Baidoo, 23. Franciszek Wróblewski (74, 10. Marcin Kozłowski) – 22. Maciej Górski (86, 15. Piotr Pierzchała)

Żółte kartki: Grzegorz Goncerz 6, Łukasz Góra 44, Marcel Kotwica 67, Ramil Mustafajew 73 – Julien Tadrowski 12, Maciej Górski 58, Franciszek Wróblewski 62

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin)