DSC_5490

MKP Pogoń w ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej zremisował z Polonią Warszawa 2:2.

W Pogoni testowani byli m.in. 23-letni Nikodem Fiedosewicz z Warty Poznań, 19-letni Damian Pokorski z Widzewa II Łódź i 21-letni Sebastian Szczepaniak z rezerw.

Już w 3 minucie zaatakowali goście. Marcin Kluska uderzył z rzutu wolnego nad poprzeczką. Sześć minut później Polonia objęła prowadzenie. Niepewną interwencję zaliczył Dawid Smug, a wykorzystał to Krystian Pieczara, zdobywając pierwszego gola w meczu. W 18 minucie Smug z trudem obronił strzał Kluski. Kilka minut później bramkarz Pogoni poradził sobie ze strzałem Pieczary sprzed pola karnego. Chwilę później odpowiedziała Pogoń uderzeniem Kamila Włodyki, lecz na posterunku był Michał Brudnicki. W końcówce odsłony Filip Arak uderzając głową trafił w poprzeczkę, a z pojedynku sam na sam Damiana Mosiejki ze Smugiem, górą wyszedł golkiper biało-niebieskich. Pierwszą połowę zakończył niecelny strzał Marcinho.

Po zmianie stron i tym samym grze z wiatrem siedleckiej Pogoni, kibice doczekali się trafienia gospodarzy. Marcinho znalazł się w sytuacji sam na sam z Dariuszem Krzysztofkiem i posłał piłkę do siatki. Kolejne akcje dla Pogoni stworzyli Cezary Demianiuk i Bartosz Wicenciak, lecz zabrakło skuteczności. W 79 minucie Polonia mogła ponownie wyjść na prowadzenie, lecz Krzysztof Koton obił tylko poprzeczkę. Nie pomylił się minutę później Junior Radziński, który skutecznie wykończył płaskie dośrodkowanie Marcina Pieńkowskiego. W 85 minucie Jakub Wyszkowski sprawdził Smuga, ale dwukrotnie lepszy okazał się siedlecki bramkarz. Ostatnie słowo należało do Pogoni, a w szczególności do Miłosza Przybeckiego, który po przebojowej akcji zdobył wyrównującego gola.

Po regulaminowych 90 minutach kluby zdecydowały o rozegraniu „dogrywki”. W niej obie strony miały swoje okazje: dla Pogoni Marcin Kozłowski z dystansu strzelił obok bramki, ze strony Polonii Dawida Kellera powstrzymał Rafał Misztal. Próba generalna przed ligą dla podopiecznych Damiana Guzka zakończyła się remisem 2:2.

W Polonii wystąpili byli piłkarze siedleckiej Pogoni: Marcin Kluska, Piotr Marciniec, Damian Mosiejko, Adam Pazio i Tomasz Wełna. Z kolei w biało-niebieskich zagrali ex-Poloniści: Marcin Kozłowski, Marcinho, Dawid Nojszewski i Miłosz Przybecki.

Pierwsze ligowe spotkanie w nowym roku MKP Pogoń rozegra w sobotę 26 lutego o 14:00 w Siedlcach z Olimpią Elbląg.

Pogoń Siedlce – Polonia Warszawa 2:2 (0:1, 2:2, 2:2)

Grano 2×45 i 2×15 min.

Bramki: Marcinho 71, Miłosz Przybecki 90 – Krystian Pieczara 9, Junior Radziński 80

Pogoń: 97. Dawid Smug (91, 12. Rafał Misztal) – 24. Przemysław Misiak (91, 98. Maciej Kołoczek), 19. Maciej Wichtowski (91, 21. Dominik Leszczuk), 6. Mateusz Piotrowski (91, 32. Dawid Nojszewski), 5. Nikodem Fiedosewicz (58, 2. Krystian Miś; 91, 23. Damian Pokorski) – 7. Miłosz Przybecki (91, 11. Wiktor Preuss), 14. Jakub Sinior (91, 9. Wojciech Trochim), 22. Bartosz Wicenciak (79, 18. Miguel López), 27. Kamil Włodyka (91, 10. Marcin Kozłowski), 25. Cezary Demianiuk (91, 17. Eryk Więdłocha) – 8. Marcinho (91, 20. Sebastian Szczepaniak)

Polonia: 1. Michał Brudnicki (63, 24. Dariusz Krzysztofek) – 32. Adam Pazio (63, 2. Jakub Wyszkowski), 3. Filip Arak (63, 5. Eryk Mikołajewski), 6. Szymon Jarosz (63, 14. Rafał Kiczuk), 27. Tomasz Wełna (63, 4. Kacper Górski), 22. Wiktor Niewiarowski (63, 11. Marcin Pieńkowski) – 7. Marcin Kluska (46, 9. Patryk Paczuk), 28. Łukasz Piątek (63, 16. Dawid Keller), 29. Piotr Marciniec (63, 70. Krzysztof Koton), 8. Damian Mosiejko (63, 10. Rafał Parobczyk) – 18. Krystian Pieczara (63, 17. Junior Radziński)

Żółte kartki: Maciej Wichtowski – Szymon Jarosz 50

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)