DSC_3570

MKP Pogoń zremisował w Siedlcach z Ruchem Chorzów 1:1.

Pogoń do meczu z Ruchem przystąpiła osłabiona brakiem m.in. Wojciech Trochima, który pauzował za kartki.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Gra toczyła się głównie w środku pola i mało było klarownych sytuacji z obu stron. Ze strony gości groźnie uderzał Damian Kowalczyk, zaś szanse na gola po stronie biało-niebieskich zmarnowali Miłosz Przybecki, Cezary Demianiuk i Maciej Górski.

W drugiej odsłonie więcej działo się na murawie. Aktywny na boisku był napastnik Pogoni Górski, który kilkukrotnie stworzył zagrożenie pod bramką Jakuba Bieleckiego. W 74 minucie siedlczanie objęli prowadzenie. Miguel López posłał piłkę w stronę bramki Ruchu, lot przeciął Górski i futbolówka zatrzepotała w siatce. Na kilka minut przed końcem meczu drugą żółtą kartką ukarany został Mateusz Piotrowski i podopieczni Damiana Guzka musieli kończyć spotkanie w dziesiątkę. W kolejnej akcji wykorzystali to przyjezdni, a konkretnie Michał Mokrzycki doprowadzając do wyrównania.

W Pogoni zagrał Miłosz Przybecki, w przeszłości piłkarz Ruchu.

Ostatni mecz ligowy w tym roku MKP Pogoń rozegra w niedzielę 5 grudnia o 12:00 w Siedlcach z Hutnikiem Kraków.