DSC_5930

MKP Pogoń pokonał na własnym stadionie Sokół Ostróda 3:0! Łupem bramkowym podzielili się: Robert Majewski, Wojciech Trochim i Franciszek Wróblewski.

Pogoń mecz z Sokołem rozpoczęła m.in. z Bartoszem Klebaniukiem w bramce i bez pauzującego za czerwoną kartkę Macieja Górskiego.

Już po pierwszych 10 minutach spotkania siedlczanie prowadzili 2:0. Najpierw do siatki Sokoła po wrzutce Marcina Kozłowskiego z rzutu rożnego trafił głową Robert Majewski, a 5 minut później po podaniu Cezarego Demianiuka z bliskiej odległości podwyższył Wojciech Trochim. W kolejnych minutach siedlczanie dalej przeważali na boisku, okazję na bramkę miał także Miłosz Przybecki, ale uderzył za lekko. Ze strony gości w końcówce połowy uderzali Jan Flak i Filip Michalski, jednak ich strzały były nieskuteczne.

Druga odsłona meczu to kontrola wydarzeń przez podopiecznych Damiana Guzka. Zarówno siedlczanie, jak i goście mieli swoje okazje na zmianę rezultatu, lecz brakowało skuteczności. W końcówce meczu Franciszek Wróblewski po podaniu Trochima pokonał Marcina Staniszewskiego i tym samym ustalił wynik spotkania na 3:0.

W Sokole wystąpił Ernest Dzięcioł, były zawodnik MKP Pogoń.

W sobotę 23 października o 18:00 w Rzeszowie siedlecka Pogoń zagra ze Stalą.