Hutnik Kraków - Pogoń Siedlce

Siedlecka Pogoń uległa w Chojnicach tamtejszej Chojniczance 0:3.

Mecz w wyjściowym składzie rozpoczął Rafał Misztal, zajmując miejsce Bartosza Klebaniuka. Ponadto do składu powrócił po pauzie za kartki Maciej Górski. W drugiej połowie debiut w Pogoni zaliczył Przemysław Misiak.

W 23 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Sam van Huffel uderzył zza pola karnego i dał prowadzenie swojej drużynie. Chwilę później boisko z powodu kontuzji opuścił Cezary Demianiuk. Jeszcze przed przerwą Chojniczanka podwyższyła prowadzenie. W polu karnym najlepiej odnalazł się Szymon Skrzypczak i głową umieścił futbolówkę w siatce. Ze strony Pogoni uderzali m.in. Górski i Mateusz Piotrowski, lecz nie potrafili pokonać Kamila Brody.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali przebieg gry. W 71 minucie wynik ustalił po kontrze Mateusz Cegiełka i było pewnie, że to zespół z Chojnic zgarnie komplet punktów. Szanse ponownie Górskiego i Piotrowskiego znowu były nieskuteczne.

W Pogoni wystąpili byli zawodnicy Chojniczanki: Maciej Górski, Rafał Misztal, Miłosz Przybecki oraz Wojciech Trochim.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w środę 29 października o 17:00 w Ostródzie. W ramach rozgrywek Fortuna Pucharu Polski siedlczanie zmierzą się z tamtejszym Sokołem.

eWinner II liga

10 kolejka

Chojniczanka Chojnice – Pogoń Siedlce 3:0 (2:0)

Bramki: Sam van Huffel 23, Szymon Skrzypczak 39, Mateusz Cegiełka 71

Chojniczanka: 1. Kamil Broda – 3. Marcin Grolik, 47. Damian Byrtek, 28. Michał Mikołajczyk – 25. Kacper Kasperowicz, 77. Łukasz Wolsztyński (86, 4. Paweł Czajkowski), 8. Sam van Huffel (75, 10. Maciej Kona), 45. Mateusz Cegiełka, 11. Kamil Mazek (86, 9. Szymon Emche) – 30. Szymon Skrzypczak (75, 17. Tomasz Mikołajczak), 7. Artur Pląskowski (57, 91. Mateusz Klichowicz)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 98. Maciej Kołoczek (72, 24. Przemysław Misiak), 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś (82, 28. Cezary Bujalski) – 7. Miłosz Przybecki, 6. Mateusz Piotrowski, 17. Bartosz Rymek (46, 9. Wojciech Trochim), 10. Marcin Kozłowski (46, 17. Eduards Višņakovs), 56. Cezary Demianiuk (22, 18. Miguel López) – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Kamil Broda w przerwie, Sam van Huffel 63, Mateusz Cegiełka 80 – Marcin Kozłowski 31, Robert Majewski w przerwie, Wojciech Trochim 64

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)