DSC_5717

Siedlecka Pogoń w swoim drugim meczu sparingowym uległa I-ligowemu Górnikowi Łęczna 0:3.

W zespole Pogoni testowany był m.in. 18-letni Jakub Jopek z rezerw.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się wyżej notowani piłkarze Górnika. Już w 2 minucie sędzia podyktował rzut karny dla zespołu z Łęcznej po zagraniu ręką we własnym polu karnym Ivana Očenása. Jedenastkę Pawła Wojciechowskiego obronił Bartosz Klepaniuk, lecz już minutę później skapitulował po uderzeniu Bartosza Śpiączki. W pierwszej połowie I-ligowiec zagroził jeszcze kilkakrotnie bramce biało-niebieskich. Okazję strzeleckie stwarzali: Wojciechowski i Bartłomiej Kalinkowski. Klebaniuk uratował Pogoń także po niefortunnej interwencji Piotra Pierzchały, która mogła zakończyć się trafieniem samobójczym. W 38 minucie Górnik zdobył drugiego gola. Po rzucie rożnym w polu karnym najlepiej odnalazł się Kamil Pajnowski i trafił do siatki.

Po zmianie stron również lepiej prezentowali się piłkarze Górnika. W 54 minucie w boczną siatkę trafił Przemysław Banaszak. Po godzinie gry padł trzeci gol dla rywali Pogoni. Bartłomiej Kukułowicz podcinką przerzucił wychodzącego Alberta Posiadałę i trafił do bramki. W 70 minucie Karol Turek uderzył na bramkę Pogoni, ale piłkę odbił Posiadała. W końcówce groźnie główkował jeszcze Dawid Tkacz, ale nie trafił w światło bramki.

W Górniku zagrał były zawodnik Pogoni – Marcin Stromecki.

Kolejne spotkanie sparingowe Pogoń rozegra w sobotę 30 stycznia o 12:00 w Siedlcach z III-ligową Polonią Warszawa.

Sparing

Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce 3:0 (2:0)

Bramki: Bartosz Śpiączka 3, Kamil Pajnowski 38, Bartłomiej Kukułowicz 61

W 2 minucie Paweł Wojciechowski (Górnik) nie wykorzystał rzutu karnego (Bartosz Klebaniuk obronił).

Górnik: (I połowa) 33. Maciej Gostomski – 4. Maciej Orłowski, 5. Kamil Pajnowski, 2. Tomasz Midzierski, 3. Leândro – 24. Michał Goliński, 23. Bartłomiej Kalinkowski, 40. Adrian Cierpka, 9. Aron Stasiak – 28. Paweł Wojciechowski, 18. Bartosz Śpiączka. (II połowa) 44. Adrian Kostrzewski – 4. Maciej Orłowski, 25. Paweł Baranowski, 5. Kamil Pajnowski (55, 93. Karol Turek), 94. Kamil Rozmus – 20. Bartłomiej Kukułowicz, 40. Adrian Cierpka, 8. Marcin Stromecki, 23. Bartłomiej Kalinkowski (74, 11. Dawid Tkacz), 19. Przemysław Banaszak – 6. Aleksander Jagiełło

Pogoń: 95. Bartosz Klebaniuk (46, 1. Albert Posiadała) – 18. Ivan Očenáš (46, 32. Dawid Nojszewski), 15. Piotr Pierzchała (46, 55. Oskar Repka), 26. Javier Bernal, 14. Bartłomiej Olszewski (62, 13. Jakub Jopek) – 11. Ishmael Baidoo (46, 10. Marcin Kozłowski II), 6. Mateusz Piotrowski (46, 31. Bartosz Brodziński), 7. Piotr Marciniec (46, 4. Oskar Sewerzyński), 17. Bartosz Rymek (46, 93. Krzysztof Kołodziej), 77. Eryk Więdłocha (46, 23. Franciszek Wróblewski) – 19. Miłosz Przybecki (46, 34. zawodnik testowany)

Żółte kartki: Bartosz Śpiączka 39 – Bartosz Brodziński 62

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)