DSC_1580

Dwie nasze drużyny rozegrały spotkania w ramach III rundy okręgowego Pucharu Polski. Rezerwy Pogoni uległy w Sokołowie Podlaskim z Podlasiem 2:3, zaś juniorzy Pogoni musieli uznać wyższość lidera siedleckiej okręgówki – Orła Unin, ulegając 0:5.

Rezerwy Pogoni w Sokołowie Podlaskim już do przerwy przegrywały 0:2. Najpierw do siatki trafił były zawodnik Pogoni Jakub Jopek, a przed przerwą z rzutu karnego podwyższył Paweł Buczyński. Po zmianie stron Pogoniści zagrali odważniej i już w 56 minucie padła kontaktowa bramka. Prostopadłe podanie Szymona Muchy wykorzystał Bartłomiej Moch i było 1:2. Dziesięć minut później to znów Podlasie znalazło drogę do bramki biało-niebieskich. Do siatki trafił Patryk Wyrozębski. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się pewnym zwycięstwem gospodarzy ponownie drogę do bramki znalazł Moch po wrzutce Balázsa Body.

W Podlasiu zagrali byli piłkarze Pogoni: Dawid Ardej, Dominik Barciak i Jakub Jopek. Z kolei w Pogoni zagrali Mohamed Amzil i Adrian Czerski, kiedyś zawodnicy Podlasia.

Pogoń II kolejne spotkanie rozegra w niedzielę 19 września o 17:00 w Siedlcach z KS Raszyn.

PP MZPN Siedlce

III runda

Podlasie Sokołów Podlaski – Pogoń II Siedlce 3:2 (2:0)

Bramki: Jakub Jopek 16, Paweł Buczyński 37 (k), Patryk Wyrozębski 66 – Bartłomiej Moch 56, 71

Podlasie: Robert Jaoko – Kamil Horowicz (76 Cezary Mitas), Dominik Barciak, Dawid Ardej – Jakub Jopek (63 Fernando de La Flor), Marcin Siedlecki (15 Kamil Wójcik), Kacper Komycz (63 Paweł Tamowski), Patryk Wyrozębski (75 Bartosz Kostrzewa), Łukasz Parzonka – Paweł Buczyński, Alistair Selamolela (77 Enrique Rojas Masip)

Pogoń II: 12. Konrad Łęczycki – 6. Sebastian Szczepaniak, 5. Adrian Wrzosek, 99. Przemysław Misiak (46, 14. Szymon Mucha), 4. Adrian Czerski (77, 15. Gabriel Orzełowski) – 9. Dawid Płudowski, 18. Mohamed Amzil (71, 21. Piotr Owczarczyk), 10. Balázs Boda, 7. Michał Litwa (77, 22. Adam Lewkowski), 11. Jan Helak (82, 28. Karol Grochowski) – 19. Bartłomiej Moch

Żółte kartki: Sebastian Szczepaniak 75, Karol Grochowski 90+2

Sędzia: Paweł Wasiluk (Siedlce)

Zespół juniorów Pogoni U-17 prowadzony przez Adriana Świderskiego, w III rundzie okręgowego Pucharu Polski podejmował lidera siedleckiej okręgówki – Orła Unin. Młodzi Pogoniści do spotkania podeszli ostrożnie i wyczekiwali okazji do ataku. Posiadający więcej z gry zawodnicy Orła przez większość pierwszej połowy nie potrafili sforsować obrony gospodarzy. Dopiero w 40 minucie spotkania, błąd defensywy biało-niebieskich spowodował, że piłka trafiła do Patryka Niemyjskiego i ten dał prowadzenie swojemu zespołowi. W ostatniej akcji pierwszej połowy Wojciech Migas przymierzył z rzutu wolnego i piłka po raz drugi znalazła się w siatce.

Po zmianie stron w dalszym ciągu przeważała drużyna Marcina Wrzoska, czego efektem były kolejne bramki. W 63 minucie Cezary Jakubaszek wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do bramki Ernesta Zbiecia. Kwadrans później, na listę strzelców ponownie wpisał się Jakubaszek, tym razem skutecznie lobując Zbiecia. Najlepszą okazję na gola dla Pogoni miał Wiktor Koczkodaj, który podszedł do rzutu karnego podyktowanego za faul na Jakubie Trzaskowskim. Jego strzał obronił jednak Daniel Fic. Goście w końcówce spotkania zdobyli jeszcze jednego gola po strzale z dystansu Migasa.

III runda

Pogoń III Siedlce – Orzeł Unin 0:5 (0:2)

Bramki: Patryk Niemyjski 40, Wojciech Migas 45+1, 90, Cezary Jakubaszek 63, 78

W 85 minucie Wiktor Koczkodaj (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Daniel Fic obronił).

Pogoń III: 95. Ernest Zbieć – 7. Dominik Kornacki (83, 2. Bartosz Miazek), 8. Paweł Szeląg, 5. Wiktor Koczkodaj, 4. Karol Banasiuk, 17. Kacper Jalowski (74, 99. Hubert Wrzosek) – 21. Wojciech Kisieliński (62, 16. Jakub Trzaskowski), 19. Tomasz Borkowski (74, 15. Bartosz Mlonek), 20. Kacper Mitrzak (67, 13. Mikołaj Lipiński), 11. Filip Grochala (83, 9. Bartosz Wojtkowski) – 25. Jakub Mazurek

Orzeł: 23. Daniel Fic – 19. Hubert Winek, 5. Łukasz Korgul, 15. Łukasz Piesio, 27. Denis Dobrowolski (72, 2. Adrian Łukasik) – 3. Damian Szczęśniak (9, 7. Patryk Niemyjski), 10. Szymon Żaczek, 6. Hubert Osiak (59, 17. Cezary Jakubaszek), 14. Kamil Kasprzak, 9. Wojciech Migas – 18. Dawid Głaszczka

Żółta kartka: Jakub Mazurek 77

Sędzia: Sylwester Sierota (Siedlce)