DSC_6249

Siedlecka Pogoń uległa w wyjazdowym spotkaniu GKS Bełchatów 0:2.

W wyjściowym składzie Pogoni zabrakło narzekającego na uraz Miłosza Przybeckiego, którego zastąpił Wiktor Preuss. W kadrze meczowej po raz pierwszy znalazł się wychowanek MKP Pogoń – 16-letni Adrian Wrzosek.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy. Kilka groźnych akcji bełchatowian zakończyło się strzałem na bramkę Bartosza Klebaniuka. Na szczęście Pogonista nie dał się zaskoczyć. Ze strony Pogoni okazję miał m.in Wiktor Preuss, lecz na posterunku był golkiper GKS Kewin Komar.

Niecałe dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze objęli prowadzenie, po strzale z dystansu Damiana Warneckiego. Na około 20 minut przed końcem meczu zamiast wyrównującego gola, GKS podwyższył prowadzenie za sprawą trafienia Artura Golańskiego. Siedlczan stać było jedynie na strzał w poprzeczkę Macieja Górskiego w doliczonym czasie gry.

W Pogoni wystąpił Cezary Demianiuk, w przeszłości zawodnik klubu z Bełchatowa.

Kolejne spotkanie MKP Pogoń rozegra w piątek 10 września o 16:00 w Krakowie z miejscową Garbarnią. Wcześniej, 4 września Pogoniści mieli zmierzyć się u siebie z Lechem II Poznań, lecz spotkanie zostało odwołane.