_DSC3436

Pogoniści o kolejne ligowe punkty zagrają w niedzielę 22 listopada o 12:00 w Krakowie z Garbarnią.

Garbarnia w minionej trzynastej kolejce uległa 1:2 w Polkowicach miejscowemu Górnikowi, który otwiera ligową tabelę. W środę 18 listopada Krakowianie rozegrali zaległe spotkanie 9 serii gier z Sokołem Ostróda. W dramatycznych okolicznościach padł remis 1:1. Dawid Malik wyrównał stan meczu w 93 minucie. Biało-niebiescy swoje spotkanie w ramach 13 kolejki rozegrali w Siedlcach ze Skrą Częstochowa. Pogoniści przegrali ten mecz 1:2, a jedyną bramkę dla siedlczan strzelił Piotr Pierzchała.

tabelaaaa

Krakowianie mogą się pochwalić niechlubną serią 3 ligowych porażek z rzędu, którą zdołali przerwać w zaległym spotkaniu 9 kolejki z Sokołem Ostróda zdobywając bramkę w 93 minucie. Słabą dyspozycję zespołu Garbarni potwierdza niekorzystna pozycja w tabeli. Drużyna prowadzona przez Łukasza Surmę zajmuje 17 miejsce. Krakowianie dotychczas zdobyli 10 punktów w 12 meczach. Siedlczanie pod tym względem prezentują się dużo lepiej. Pogoń po porażce ze Skrą spadła na 10 lokatę. Dorobek punktowy biało-niebieskich wynosi 16 punktów  w 12 meczach.

49

W ostatnich latach siedlczanie z Garbarnią mierzyli sie czterokrotnie. Dwa spotkania zostały rozegrane w ramach pamiętnych w Siedlach baraży o pierwszą ligę, z których zwycięsko wyszła ekipa z Krakowa. W pierwszym barażowym meczu, który został rozegrany w Krakowie padł remis 1:1. Bramkę dla biało-niebieskich w tamtym spotkaniu zdobył aktualny zawodnik Wisły Puławy Adrian Paluchowski. Rewanżowe spotkanie o pierwszą ligę odbyło się w Siedlcach. Pomimo korzystniejszej pozycji Pogonistów po pierwszym meczu, to ostatecznie z triumfu cieszyła się Garbarnia Kraków zwyciężając na siedleckim stadionie 2:1. Dla Pogoni bramkę w tamtym meczu zdobył kolejny ex-pogonista Damian Świerblewski. Dwa mecze pomiędzy Pogonią, a Garbarnią zostały rozegrane w ramach rozgrywek 2 ligi. Jeden raz to biało-niebiescy cieszyli się ze zwycięstwa, natomiast w drugim spotkaniu padł remis.

DSC_1097

Barwy Gabarni reprezentuje były Pogonista, Artur Balicki, który jest wypożyczony z Wisły Kraków. Balicki był jednym z poszkodowanych afery dopingowej. Zawodnik został zawieszony na pół roku, przez co nie miał zbytniej szansy do pokazania swoich umiejętności przed siedlecką publicznością. Ex-pogonista rozegrał w biało-niebieskich barwach 19 spotkań, 13 razy wchodząc z ławki oraz 6 razy zaczynając od pierwszej minuty. Dla Pogoni Balicki zdobył jedną bramkę w meczu z Bytowią Bytów.

Arbitrem sobotniego spotkania będzie Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaskiej.

polsport_fb

Z meczu Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce zostanie przeprowadzona transmisja na Polsport live. Relacja LIVE odbędzię się na oficjalnym Twitterze naszego klubu. Początek spotkania zaplanowano na niedzielę 22 listopada o 12:00.

Rezerwy siedleckiej Pogoni zakończyły ligowe rozgrywki 14 listopada w Mińsku Mazowieckim przegrywając 1:3 z Mazovią.