WhatsApp Image 2021-07-19 at 17.48.32

W ostatnich tygodniach zespół marketingu klubu, wraz ze sztabem trenerskim pod patronatem zarządu Pogoni Siedlce rozpoczął pracę nad uruchomieniem projektu skupiającego wokół siebie Kluby Partnerskie Pogoni Siedlce.

Sama idea partnerstwa z klubami z najbliższej (chociaż i czasami tej trochę dalszej) odległości związana jest stricte z kilkoma istotnymi dla Pogoni płaszczyznami rozwoju:

  • Budowy rozpoznawalności marki poza miastem Siedlce i wzmocnienia współpracy z władzami miast ościennych
  • Budowy sieci scoutingowej oraz wzmacnianiu relacji z okolicznymi klubami
  • Wsparcia budowy akademii piłkarskich jako filii akademii Pogoni, w oparciu o spójnie dopasowany plan treningu
  • Wymiany wiedzy trenerskiej na linii Pogoń – Partner
  • Wzajemne uczestnictwo w projektach sportowych, lub korzystanie z obiektów sportowych
  • oraz wiele innych mniej dostrzegalnych elementów, budujących spójną wizję piłki nożnej w której kluby mają się łączyć a nie dzielić

Pierwszym wykonanym krokiem w rozwoju projektu, było nawiązanie współpracy z Victorią Kałuszyn, której włodarze – na czele z wyjątkowo życzliwie zastawionym na współpracę z Pogonią Panem Burmistrzem Arkadiuszem Czyżewskim, oraz prezesami Dariuszem Przybyłko i Markiem Cembrowskim odwiedzili nasz klub w celu finalizacji  zapisów umowy.

Ze strony Pogoni,Victoria może liczyć na pomoc w rozbudowie i aktywizacji grup młodzieżowych, a my jako Pogoń zyskujemy chociażby możliwość korzystania z bazy boiskowej kałuszynian, których boisko usytuowane jest w malowniczo położonych terenach. Już teraz w planach mamy realizację tam wspólnego piłkarskiego święta.
Jako ciekawostkę dodajmy, że boisko w Kałuszynie było częstym wyborem drużyn, które wybierały się do nas na mecz ligowy, i tam właśnie obywały swój trening ( m.in Skra Częstochowa)

 

Kolejnym – drugim – naszym partnerem, z którym parafowaliśmy już umowę jest zespół Advit Wiązowna. Klub, którego geograficzne położenie minimalnie odbiega od głównej koncepcji odległości (dzieli nas ponad 70 km) jednak tu partnerstwo zdecydowanie bardziej opierać się będzie na wzajemnym przepływie wiedzy trenerskiej i scoutingowej skupionej na pomocy w obserwacjach zawodników wskazanych przez Pogoń.

Kluby zakładają również możliwość wzajemnego wypożyczenia zawodników, oraz staży trenerskich.

W miesiącu lipcu, zespół projektowy klubów partnerskich, zamierza zawrzeć umowy z kilkunastoma klubami, w obrębie ok 50 km od obszaru Siedlec. O postępach prac będziemy informować na bieżąco.Wszystkie kluby i ich przedstawicieli, którzy chcieli by pozna warunki oraz korzyści z bycia naszym klubem partnerskim, zachęcamy do współpracy – pisząc na adres: l.bartczak@mkppogonsiedlce.pl