DSC_9348

W meczu kończącym sezon eWinner II ligi pomiędzy Bytovią Bytów a Pogonią Siedlce lepsi okazali się gospodarze wygrywając 4:3.

Pogoniści na mecz do Bytowa wyjechali w 16-osobowym składzie. W kadrze znaleźli się m.in. Jakub Grzebieliszewski i Przemysław Misiak.

Od 4 minuty siedlecka Pogoń musiała radzić sobie grając w osłabieniu po tym jak Oskar Repka nieprzepisowo powstrzymał rywala w polu karnym i obejrzał czerwoną kartkę. Na domiar złego Jakub Bach wykorzystał jedenastkę, dając swojemu zespołowi prowadzenie. Kwadrans później było już 2:0 dla Bytovii, a gola ponownie strzelił Bach. Siedlczanie szansę na kontaktowego gola mieli w 28 minucie, kiedy to Pogoniści mieli rzut karny. Do jedenastki podszedł Bartosz Brodziński, jednak Maciej Czyżniewski obronił jego strzał. W 33 minucie biało-niebiescy zdobyli gola na 1:2 po trafieniu Ishmaela Baidoo. W końcówce odsłony ponownie sposób na pokonanie Alberta Posiadały znalazł Bach i tym samym gospodarze prowadzili do przerwy 3:1.

Po zmianie stron również padały gole. W 54 minucie bramkę na 2:3 strzelił Julien Tadrowski, który pojawił się na murawie po przerwie. Dziesięć minut później Pogoń wyrównała po trafieniu Baidoo, lecz radość nie trwała długo. W 66 minucie kolejnego gola dla Bytovii strzelił Kacper Sezonienko i to podopieczni Bartosza Tarachulskiego znowu musieli gonić wynik. Mimo kilku sytuacji z obu stron więcej goli w tym meczu nie padło i Pogoniści pożegnali sezon wyjazdową porażką.

Trenerem zespołu Bytovii jest Kamil Socha, były szkoleniowiec siedleckiej Pogoni.

Teraz przed Pogonią czas urlopów. Nowy sezon w eWinner II lidze rozpocznie się na przełomie lipca i sierpnia.

eWinner II liga

38 kolejka

Bytovia Bytów – Pogoń Siedlce 4:3 (3:1)

Bramki: Jakub Bach 6 (k), 21, 43, Kacper Sezonienko 66 – Ishmael Baidoo 33, 64, Julien Tadrowski 54

W 28 minucie Bartosz Brodziński (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Maciej Czyżniewski obronił).

Bytovia: 69. Maciej Czyżniewski – 13. Kuba Lizakowski, 19. Adam Szmidke, 4. Filip Dymerski – 98. Eryk Moryson, 10. Przemysław Lech, 8. Jakub Nowakowski, 16. Maciej Błaszkowski, 28. Michał Kieca (88, 2. Jakub Malich) – 11. Jakub Bach (64, 12. Marcel Damaschke), 79. Kacper Sezonienko

Pogoń: 1. Albert Posiadała – 32. Dawid Nojszewski, 55. Oskar Repka, 31. Bartosz Brodziński (46, 27. Julien Tadrowski), 2. Krystian Miś – 11. Ishmael Baidoo, 4. Oskar Sewerzyński, 7. Krzysztof Danielewicz, 10. Marcin Kozłowski (76, 21. Dominik Leszczuk), 19. Miłosz Przybecki – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Kuba Lizakowski 27, Kacper Sezonienko 81, Eryk Moryson 89

Czerwona kartka: Oskar Repka 4 (Pogoń, za faul taktyczny)

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)