Pogoń Siedlce

Rewanż udany! Widzew pokonany

05.07.2020, autor: MC

DSC_2404

MKP Pogoń Siedlce pokonał dotychczasowego lidera rozgrywek, drużynę Widzewa Łódź 3:1! Bramki dla Pogoni zdobyli: Oskar Repka, Marcin Kozłowski II i Maciej Firlej.

Siedlczanie do spotkania przystąpili m.in. z powracającym do pierwszej jedenastki Rafałem Misztalem. Siedlczanom, w przypadku porażki groziło miejsce w strefie spadkowej tabeli.

Od pierwszych minut Widzew próbował przejąć inicjatywę i groźnie atakował. Najpierw strzał Rafała Wolsztyńskiego obronił Misztal, a za chwilę Marcel Gąsior obił słupek bramki Pogoni. W 18 minucie goście objęli prowadzenie. Marcin Robak wykorzystał błąd defensywy Pogoni, znalazł się w sytuacji sam na sam z Misztalem, podał do lepiej ustawionego Henrika Ojamy, a ten dał prowadzenie swojej drużynie. Po pół godzinie gry przed szansą na wyrównanie stanął Bartłomiej Olszewski, po którego strzale piłkę z trudem odbił Wojciech Pawłowski. W końcówce odsłony Widzew mógł podwyższyć prowadzenie po rzucie rożnym, ale skończyło się jedynie na strachu.

Na początku drugiej części gry, w 56 minucie Pogoniści wyrównali. Adam Mójta dośrodkował z rzutu rożnego, a Oskar Repka uderzeniem głową wyrównał stan meczu. W 65 minucie okazję dla biało-niebieskich miał Kamil Walków, ale nie zdołał pokonać Pawłowskiego. Chwilę później odpowiedział Widzew niecelnym uderzeniem Wolsztyńskiego. Na pięć minut przed końcem, zebrana publiczność na siedleckim stadionie oszalała z radości. Na strzał z kilkunastu metrów zdecydował się Marcin Kozłowski II i piłka zatrzepotała w siatce. W doliczonym czasie gry siedlczanie grając ostrożnie i szanując pozostały czas otrzymali prezent od bramkarza gości w postaci autu blisko narożnika boiska, a w kolejnej akcji podopieczni Bartosza Tarachulskiego mieli rzut rożny. Po kornerze, w pole karne wpadł Kozłowski II i został sfaulowany przez Sebastiana Rudola. Jedenastkę pewnie wykorzystał Maciej Firlej i podwyższył na 3:1.

W Widzewie wystąpił były Pogonista Marcel Gąsior, zaś w Pogoni zagrali: Rafał Misztal i Tomasz Wełna, a na ławce trenerskiej był Bartosz Tarachulski – byli Widzewiacy.

Kolejne spotkanie Pogoniści rozegrają w niedzielę 12 lipca o 17:40 w Łęcznej z nowym liderem – Górnikiem.

II liga

30 kolejka

Pogoń Siedlce – Widzew Łódź 3:1 (0:1)

Bramki: Oskar Repka 56, Marcin Kozłowski II 85, Maciej Firlej 90+5 (k) – Henrik Ojamaa 18

Pogoń:  12. Rafał Misztal – 26. Dominik Sadzawicki, 18. Ivan Očenáš, 27. Tomasz Wełna, 14. Bartłomiej Olszewski – 15. Norbert Wojtuszek (90+1, 34. Artur Balicki), 8. Tomasz Margol, 55. Oskar Repka 7. Piotr Marciniec (51, 20. Marcin Kozłowski II), 6. Adam Mójta (86, 77. Eryk Więdłocha) – 9. Kamil Walków (67, 9. Maciej Firlej)

Widzew: 24. Wojciech Pawłowski – 23. Łukasz Kosakiewicz (85, 25. Łukasz Turzyniecki), 4. Sebastian Rudol, 27. Daniel Tanżyna, 37. Kornel Kordas – 7. Henrik Ojamaa (76, 18. Daniel Mąka), 5. Marcel Gąsior,  30. Mateusz Możdżeń, 14. Konrad Gutowski – 10. Rafał Wolsztyński, 9. Marcin Robak

Żółte kartki: Tomasz Margol 14, Piotr Marciniec 24, Bartłomiej Olszewski 75, Tomasz Wełna 77 – Marcin Robak 31, Marcel Gąsior 39, Mateusz Możdzeń 89

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań)