DSC_1730

Siedlecka Pogoń wygrała na własnym stadionie z Elaną Toruń 3:1. Bramki dla siedlczan strzelali: Maciej Firlej, Oskar Repka i Kacper Falon.

Pogoniści do meczu przystąpiliz trzema zmianami w składzie. Bartłomieja Olszewskiego, Marcina Kozłowskiego I i Tomasza Margola zastąpili Maciej Firlej, Adam Mójta i Dominik Sadzawicki.

Mecz był wyrównany i obie strony mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W pierwszych minutach meczu szansę na gola dla Pogoni mieli Firlej i Oskar Repka, zaś dla gości Krzysztof Kołodziej. Z biegiem czasu to Elana mogła wyjść na prowadzenie. Bardzo dobre sytuacje mieli: Bartosz Machaj, Mariusz Kryszak i Filip Kozłowski, ale zabrakło skuteczności.

W 47 minucie Norbert Wojtuszek uderzył wprost w bramkarza. Kilka minut później Dominik Kościelniak przestrzelił w idealnej pozycji. W 58 minucie Pogoniści objęli prowadzenie. Wojtuszek zagrał do Firleja, a ten pokonał Pawła Sokoła. Sześć minut później było już 2:0. Mójta dośrodkował w pole karne, najlepiej odnalazł się tam Repka i podwyższył głową na 2:0. W 82 minucie bo serii dośrodkowań z narożnika boiska Elana zdobyła kontaktowego gola po uderzeniu Kościelniaka. Gdy wydawało się, że Elana powalczy o choćby punkt w Siedlcach wynik ustalił Kacper Falon po podaniu innego rezerwowego – Artura Balickiego.

Kolejne spotkanie MKP Pogoń rozegra już w najbliższą środę 1 lipca o 16:00 w Elblągu z Olimpią.

II liga

28 kolejka

Pogoń Siedlce – Elana Toruń 3:1 (0:0)

Bramki: Maciej Firlej 58, Oskar Repka 64, Kacper Falon 86 – Dominik Kościelniak 82

Pogoń: 33. Mikołaj Smyłek – 26. Dominik Sadzawicki, 18. Ivan Očenáš, 27. Tomasz Wełna, 6. Adam Mójta – 15. Norbert Wojtuszek (89, 11. Jakub Romanowicz), 55. Oskar Repka, 7. Piotr Marciniec (83, 70. Kacper Falon), 9. Kamil Walków (77, 34. Artur Balicki), 77. Eryk Więdłocha (74, 14. Bartłomiej Olszewski) – 19. Maciej Firlej

Elana: 33. Paweł Sokół – 14. Mateusz Stryjewski, 37. Michał Bierzało, 2. Wojciech Onsorge, 5. Jakub Świeciński (70, 18. Bartosz Boniecki) – 9. Bartosz Machaj (70, 3. Kordian Górka), 19. Mariusz Kryszak, 8. Lukáš Hrnčiar (76, 16. Dominik Pisarek), 10. Krzysztof Kołodziej (90, 68. Kacper Jóźwicki), 17. Dominik Kościelniak – 15. Filip Kozłowski

Żółte kartki: Ivan Očenáš 4, Maciej Firlej 20 – Mariusz Kryszak 61, Michał Bierzało 63

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)