DSC_3298

Rezerwy Pogoni przegrały z III-ligowymi Orlętami Radzyń Podlaski 1:6. Jedynego gola dla Pogoni zdobył Edvinas Baniulis.

Pogoń II wystąpiła w optymalnym składzie. W ataku zagrał sprawdzany pod kątem pierwszej drużyny testowany napastnik z Litwy – Edvinas Baniulis.

W 24 minucie spotkania to Pogoniści objęli prowadzenie. Piłkę otrzymał Baniulis i uderzył tuż przy słupku, dając siedlczanom prowadzenie. Pięć minut później goście wyrównali po trafieniu z rzutu karnego Jakuba Syryjczyka. Przed przerwą III-ligowiec zdołał jeszcze wyjść na prowadzenie, a gola z bliskiej odległości strzelił testowany przez Orlęta Orlande Kpassa. Po przerwie goście zdominowali przebieg meczu. Orlęta zdobyły w drugiej połowie cztery gole i pewnie pokonały rywala z niższej ligi. Gole strzelili: Rafał Nowak, Artur Renkowski i Karol Kalita (dwie).

Następny sparing Pogoń II rozegra w sobotę 22 lutego o 14:30 z V-ligowym Hutnikiem Huta Czechy.

Pogoń II Siedlce – Orlęta Radzyń Podlaski 1:6 (1:2)

Bramki: Edvinas Baniulis 24 – Jakub Syryjczyk 29 (k), Orlande Kpassa 42, Rafał Nowak 64, Artur Renkowski 74, Karol Kalita 85, 87 (k)

Pogoń II: 30. Kamil Ostrowski (62, 1. Sebastian Wasilczyk) – 22. Robert Jóźwiuk (46, 93. Michał Markiewicz), 3. Przemysław Rodak, 13. Igor Łęczycki, 8. Maciej Litwiński (69, 21. Dawid Klupś) – 13. Jakub Rzewuski (46, 15. Dawid Czorniej), 5. Maciej Gawinkowski (59, 93. Karol Wszoła), 18. Dawid Nojszewski (46, 5. Dawid Ardej), 11. Cezary Bujalski (62, 19. Marcin Kuć), 25. Jakub Grzebieliszewski (67, 10. Kacper Skwierczyński) – 6. Edvinas Baniulis (59, 18. Bartosz Kryszczuk)

Orlęta: Kacper Sidor – 5. Bartosz Ciborowski (46, 18. Michał Wołos), 2. Mateusz Chyła (46, 22. Bartosz Idzikowski), 4. Radosław Kursa (68, 2. Mateusz Chyła), 3. Patryk Szymala (46, 19. Rafał Nowak) – 20. Artur Sułek (46, 14. Artur Renkowski), 8. Arkadiusz Kot (46, 16. Arkadiusz Korolczuk), 23. Szymon Kamiński (46. 11. Przemysław Ilczuk), 17. Jakub Syryjczyk (46, 10. Karol Kalita) – 9. zawodnik testowany (46. 15. Karol Rycaj), 7. Orlande Kpassa (46, 6. zawodnik testowany)

Żółte kartki: Przemysław Rodak 43, Dawid Klupś 89 – Radosław Kursa 39, Michał Wołos 88

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)