DSC_2717

Siedlczanie nie zdołali zbudować fundamentów zwycięskiej serii. Pogoniści przegrali 1:2 ze Stalą Stalowa Wola.

Trener Marcin Płuska dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Na lewą obronę powrócił Bartłomiej Olszewski kosztem Tomasza Wełny, zaś na szpicy Maciej Firlej zastąpił Artura Balickiego.

Stawka spotkania była wysoka. Od pierwszych minut dało się zauważyć, że obie drużyny nie zadowolą się remisem. W 10 minucie jeden z pierwszych ataków Stalówki zakończył się powodzeniem. Dośrodkowanie Adama Waszkiewicza strzałem z głowy sfinalizował Robert Dadok. Po kwadransie Damian Mosiejko znalazł miejsce do strzału na 20 metrze, lecz trafił wprost w Krystiana Kalinowskiego. Golkiper Stalówki chwilę później został sprawdzony przez Macieja Firleja. Życie Kalinowskiemu ułatwił kolega z drużyny, który zblokował strzał. W 26 minucie Łukasz Zjawiński przestrzelił z głowy po wrzutce Bartosza Sobotki. Pogoniści podkręcili tempo w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Najbliżej wyrównania był Firlej, jednak zmarnował setkę. Akcję zainicjował przebojowo atakujący Jakub Romanowicz. W 43 minucie Kalinowski pewnie interweniował po strzale Adama Mójty z rzutu wolnego. Na odpowiedź Stalówki nie trzeba było długo czekać. Po uderzeniu Bartłomieja Ciepieli z 25 metrów z problemami interweniował Rafał Misztal. Do przerwy było 1:0 dla Stali, lecz końcowy rezultat był daleki od ustalenia.

W 53 minucie Pogoń doprowadziła do wyrównania. W polu karnym gości faulowany – zdaniem sędziego – był Bartłomiej Olszewski. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Mójta i zrobił to, co do niego należało. Radość siedlczan nie potrwała długo. Po niespełna dziesięciu minutach Stalówka wywalczyła rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Dadok. W 64 minucie Firlej zmusił Kalinowskiego do sporego wysiłku po zgraniu piłki przez rezerwowego Kamila Walkowa. W końcówce spotkania Stal umiejętnie kradła czas, zaś siedlczanie bili głową w mur. Swoje szanse mieli Firlej i Walków, jednak trudno określić je mianem 100-procentowych. Stalówka wyjechała z Siedlec w dobrych humorach.

W przeszłości barwy Pogoni reprezentował Piotr Mroziński.

W niedzielę 17 listopada o 13:00 w pierwszej kolejce rundy rewanżowej Pogoń podejmie Stal Rzeszów.