DSC_2503

Rezerwy Pogoni pokonały na własnym boisku wicelidera IV ligi Hutnika Warszawa 4:2.

Zespół Damiana Guzka do gry przystąpił wzmocniony pięcioma młodzieżowymi zawodnikami z szerokiej kadry pierwszej drużyny.

Mecz był wyrównany, choć więcej z gry momentami miał faworyzowany zespół Hutnika. Po kwadransie przyjezdni stworzyli sobie sytuację za sprawą uderzenia Pawła Giela, ale na posterunku był Albert Posiadała. Dwie minuty później Pogoniści objęli prowadzenie. W pole karne dośrodkował Karol Wszoła, a do piłkę do siatki skierował głową Sebastian Barej. W 26 minucie Pogoń podwyższyła prowadzenie za sprawą trafienia Przemysława Rodaka z kilkunastu metrów. Nie minęły dwie minuty, a piłka znów zatrzepotała w siatce – tym razem Pogoni. Do rzutu wolnego podszedł Kacper Siudak i uderzył nie do obrony. W 35 minucie Pogoniści strzelili trzeciego gola. W polu karnym faulowany przez bramkarza Pawła Okrasę był Sebastian Bober i sam wymierzył sprawiedliwość celnie trafiając z 11 metra. W końcówce pierwszej połowy goście również mieli rzut karny po faulu Bareja na Piotrze Wielgoszu. Rzut karny wykorzystał Giel.

Po zmianie stron goście próbowali zmienić losy meczu, jednak dobrze w defensywie sprawowali się biało-niebiescy. W dodatku, w 62 minucie po jeden z kontr i błędzie defensywy Hutnika Bartosz Kryszczuk zdobył czwartego gola i praktycznie pozbawił gości złudzeń. Co prawda w końcówce szansę na kontaktowe trafienie miał Sebastian Duczek, ale również Pogoniści za sprawą Mateusza Wszoły mogli dwukrotnie podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie Pogoń II pokonała Hutnika 4:2.

Kolejne spotkanie Pogoń II czeka w sobotę 9 listopada 13:00 w Pułtusku z Nadnarwianką.

IV liga

13 kolejka

Pogoń II Siedlce – Hutnik Warszawa 4:2 (3:2)

Bramki: Sebastian Barej 17, Przemysław Rodak 26, Sebastian Bober 35 (k), Bartosz Kryszczuk 62 – Kacper Siudak 28, Paweł Giel 44 (k)

Pogoń II: 1. Albert Posiadała – 27. Maciej Litwiński (84, 14. Michał Markiewicz), 17. Przemysław Rodak, 22. Igor Łęczycki, 21. Przemysław Misiak (90, 8. Dominik Krupa) – 13. Sebastian Barej (72, 24. Mateusz Wszoła), 10. Patryk Kostyk, 15. Norbert Wojtuszek, 18. Sebastian Bober, 11. Karol Wszoła (90+1, 5. Mateusz Karczmarski) – 99. Bartosz Kryszczuk (80, 34. Michał Filipek)

Hutnik: 31. Paweł Okrasa – 22. Maciej Baranowski, 5. Erwin Nowik, 3. Dominik Marchelewicz, 7. Piotr Wielgosz – 99. Sebastian Duczek (82, 47. Artur Muchin), 18. Kacper Siudak (64, 4. Igor Zuchora), 16. Michał Zawistowski (57, 9. Łukasz Szala), 8. Paweł Giel, 88. Jakub Bozik (64, 77. Łukasz Stanisławski) – 27. Mateusz Kowalski (76, 21. Karol Cimochowski)

Żółte kartki: Maciej Litwiński 30, Igor Łęczycki 30, Sebastian Barej 44 – Michał Zawistowski 25, Paweł Okrasa 34

Sędzia: Mateusz Trawiński (Warszawa)