72565415_2584312298330482_2150973467841789952_n

Na konferencji prasowej zorganizowanej przez MKP Pogoń Siedlce dokonano przedstawienia nowego trenera.

– Na wstępie chciałem podziękować mojemu poprzednikowi za pracę, którą włożył w budowanie zespołu. W pewnych momentach należy podejmować trudne decyzje. Będę z całych sił starał się sprostać zadaniu. Chcemy zbudować zespół, który będzie grał piłkę radosną. Klub – niezależnie od osoby trenera – powinien mieć swój charakter. Oglądałem wszystkie mecze Pogoni na żywo. Mam świadomość, że po dwóch kolejnych porażkach sytuacja jest trudna. Mam też świadomość, że kolejne trzy mecze gramy ze ścisłą czołówką. Jestem pewny, że zespół jest w stanie stawić czoła Widzewowi i wrócić ze zdobyczą punktową – powiedział trener Daniel Purzycki.

Purzycki będzie łączył funkcję dyrektora wykonawczego z trenerem pierwszego zespołu. Nie będzie jednak pobierał pensji z obu etatów, co zaznaczył prezes Andrzej Materski.

– Na rozstanie się z trenerem Kamilem Sochą wpłynęły różne czynniki. Zarząd klubu po wnikliwej analizie podjął taką decyzję. Uznaliśmy, że dalsza współpraca nie przyniesie odpowiednich skutków sportowych i szkoleniowych dla zespołu – powiedział Materski.

W sztabie szkoleniowym – poza rozstaniem z Sochą – nie zaszły inne zmiany.

Na koniec głos zabrał Michał Osiej – odpowiedzialny za Pogoń Biznes Klub. Zdradził on, że nowa inicjatywa ma już pierwsze sukcesy i 16 firm zdecydowało się zaangażować we wsparcie klubu.