_DSC4422

Rezerwy siedleckiej Pogoni kontynuują passę meczów bez porażki. Podopieczni Damiana Guzka zremisowali z MKS Przasnysz.

Pogoń II nie mogła sobie wymarzyć lepszego początku spotkania. W 3 minucie z rzutu rożnego centrował Dominik Barciak, a o skuteczną finalizację zadbał Przemysław Rodak. Przasnyszanie nie poddali się i szukali wyrównania. W 11 minucie poprzeczkę ostemplował Damian Grędziński. Kolejną okazję dla gości stworzył Maciej Smoliński, jednak przestrzelił.  W 24 minucie Michał Przychodzki z problemami poradził sobie ze strzałem Barciaka z rzutu wolnego. Chwilę później golkiper z Przasnysza zastopował Kacpra Falona w sytuacji sam na sam. W ostatniej minucie pierwszej połowy Albert Posiadała popisał się efektowną interwencją po strzale Tomasza Kamińskiego. Lewy obrońca MKS w ostatniej akcji pierwszej połowy nieznacznie pomylił się z rzutu wolnego. Do przerwy było 1:0 dla Pogoni II.

W 51 minucie Kacper Falon przestrzelił z ostrego kąta. W odpowiedzi Smoliński po raz kolejny sprawdził możliwości Posiadały. W 55 minucie golkiper Pogoni II zaliczył efektowną interwencją po strzale Patryka Piaseckiego z narożnika pola karnego. To nie był koniec popisów 16-letniego golkipera Pogoni II. W 63 minucie Dominik Witkowski oddał niezłe uderzenie, jednak interwencja Posiadały była jeszcze lepsza. Pięć minut później Sebastian Barej sfaulował Kamińskiego we własnej szesnastce. Karnego na gola zamienił Damian Grędziński. W końcówce meczu obie drużyny odczuwały trudy walki w upale i nie zdołały zmienić remisowego rezultatu. Najlepszej sytuacji ww 80 minucie nie wykorzystał rezerwowy Igor Łęczycki, który przeniósł piłkę nad poprzeczką przy próbie lobowania.

Kolejne ligowe spotkanie Pogoń II rozegra w niedzielę 8 września o 13:00 w Płocku z rezerwami Wisły. Wcześniej, bo 4 września, o 16:30 siedlczanie wybiorą się do Mińska Mazowieckiego, aby powalczyć z Mazovią o awans do 1/4 finału okręgowego Pucharu Polski.