pic1

W 2 kolejce II ligi Pogoń Siedlce zmierzyła się z Resovią. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Przed tygodniem nastąpiła inauguracja rozgrywek w II Lidze. Pogoń rozpoczęła sezon 2019-20 od wyjazdowej porażki (2:3) ze Stalą Rzeszów. W 2 kolejce siedlczanom przyszło zmierzyć się z kolejną ekipą z Podkarpacia — Resovią. Trener Kamil Socha dokonał kilku roszad w porównaniu do poprzedniego spotkania, dzięki czemu w pierwszym składzie wyszło dwóch debiutantów: Aya Diouf oraz Maciej Firlej.

W pierwszej połowie goście z Rzeszowa kilkakrotnie starali się zaskoczyć siedlecką defensywę, lecz pomiędzy słupkami czujny był Piotr Smołuch. Najlepszą okazję na objęcie prowadzenia gospodarze wywalczyli w 42 minucie. Do rzutu wolnego podszedł Adam Mójta, jednak piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką.

W drugiej części spotkania nie brakowało emocji. Obie drużyny wyszły zmotywowane i robiły, co mogły, by pokonać golkipera przeciwnika. Gra zaostrzyła się i w ciągu pięciu minut arbiter pokazał aż cztery żółte kartoniki. Z upływem kolejnych minut, wynik na tablicy nie zmieniał się, dlatego szkoleniowcy szukali innych rozwiązań i posyłali do boju nowych zawodników. W zespole siedleckiej Pogoni debiut zaliczył Marcin Kozłowski I, który w 63 minucie zmienił Adama Mójtę.

W 80 minucie Bartosz Wiktoruk zagrał dobrą piłkę w pole karne, lecz żaden z zawodników Pogoni nie zdołał skierować jej w stronę bramki. Arbiter z Olsztyna wskazał jeszcze na rzut rożny dla gospodarzy. Piłka znów poszybowała w szesnastkę, jednak nikt nie wykorzystał zamieszania i piłkarzom z Rzeszowa udało się oddalić zagrożenie. W polu karnym padł jeszcze Diouf, lecz sędzia nakazał kontynuowanie gry.

W doliczonym czasie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę obejrzał Dawid Kubowicz z Resovii, jednak zabrakło czasu, by podopieczni Sochy wykorzystali grę w przewadze. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a co za tym idzie, podziałem punktów.

W 3 kolejce Pogoń zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem — Legionovią Legionowo. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 10 sierpnia o godzinie 17:30.

Pogoń Siedlce — Resovia Rzeszów 0:0

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 4. Aya Diouf, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 22. Kacper Skibicki (88, 11. Jakub Romanowicz), 23. Damian Mosiejko, 10. Bartosz Wiktoruk, 7. Piotr Marciniec (79, 70. Kacper Falon), 6. Adam Mójta (63, 28. Marcin Kozłowski I) – 19. Maciej Firlej (73, 9. Kamil Walków)

Resovia: 1. Wojciech Daniel — 23. Mateusz Geniec, 5. Dawid Kubowicz, 77. Sebastian Zalepa, 4. Rafał Mikulec — 99. Szymon Feret (87, 24. Szymon Hajduk), 7. Dariusz Frankiewicz, 8. Konrad Domoń, 17. Kamil Radulj (57, 20. Grzegorz Płatek), 22. Serhij Krykun (77, 6. Radosław Adamski) — 94. Daniel Świderski (72, 11. Bartłomiej Buczek)

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Żółte kartki: Marcin Kozłowski I 66 – Szymon Feret 48, Dariusz Frankiewicz 59, Serhij Krykun 63, Dawid Kubowicz 67, 90

Czerwona kartka: Dawid Kubowicz (90, za dwie żółte)