DSC_9995

Rezerwy Pogoni pokonały na własnym boisku Hutnika Warszawa 2:1. Gole dla Pogonistów zdobyli Jakub Płomiński i Paweł Łydkowski.

W Pogoni II zagrali mający za sobą występy w II-ligowym zespole biało-niebieskich Józef Burta i Paweł Łydkowski.

W pierwszej połowie dogodniejsze sytuacje stworzyli siedlczanie. Najpierw dwukrotnie uderzał bez efektu Jakub Płomiński, ale w 43 minucie doczekał się trafienia. Wtedy podał mu Patryk Skrzypek, a skrzydłowy umieścił piłkę w siatce. Po zmianie stron do ataku ruszyli goście. Strzelali m.in. Paweł Tarnowski i Damian Pracki. Ze strony Pogoni szansę na gola mieli Skrzypek i Przemysław Rodak. W 52 minucie goście wyrównali. Uderzał Pracki, a z celną dobitką pospieszył Dominik Marchelewicz. W końcówce obie drużyny miały szansę na przechylenie korzyści na swoją stronę, gdyż arbiter podyktował dla każdej z nich po rzucie karnym. Jako pierwszy uderzał Erwin Nowik, ale jego intencje wyczuł Burta i obronił strzał. Kilka minut później zwycięskiego gola z 11 metrów za faul na Skrzypku wykorzystał Łydkowski.

Ostatnie w tym sezonie spotkanie Pogoń II rozegra na wyjeździe z Huraganem Wołomin. Mecz zaplanowano na sobotę 15 czerwca o 17:00.

IV liga

29 kolejka

Pogoń II Siedlce – Hutnik Warszawa 2:1 (1:0)

Bramki: Jakub Płomiński 43, Paweł Łydkowski 86 (k) – Dominik Marchelewicz 52

W 79 minucie Erwin Nowik (Hutnik) nie wykorzystał rzutu karnego (Józef Burta obronił).

Pogoń II: 1. Józef Burta – 13. Dominik Krupa, 2. Aleksander Woźnica, 7. Paweł Łydkowski, 14. Michał Markiewicz – 24. Sebastian Barej, 17. Przemysław Rodak, 8. Tomasz Górski, 18. Sebastian Bober (80, 22. Igor Łęczycki), 34. Jakub Płomiński – 9. Patryk Skrzypek

Hutnik: 90. Patryk Andrzejczak – 7. Piotr Wielgosz (76, 15. Przemysław Sawicki), 5. Erwin Nowik, 3. Dominik Marchelewicz, 17. Jakub Górski – 10. Paweł Tarnowski (74, 13. Rafał Grabowski), 19. Maciej Baranowski, 11. Damian Pracki, 21. Karol Cimochowski (80, 99. Krystian Pusiak), 27. Rafał Goluch – 9. Łukasz Szala (46, 2. Patryk Turko)

Żółte kartki: Paweł Łydkowski 54, Aleksander Woźnica 78 – Dominik Marchelewicz 73, Maciej Baranowski 89, Rafał Grabowski 90+

Sędzia: Paweł Gwiazda (Ciechanów-Ostrołęka)