DSC_8327

W meczu przedostatniej kolejki II ligi siedlecka Pogoń przegrała w Częstochowie ze Skrą 1:2. Bramkę dla biało-niebieskich zdobył z rzutu karnego Adam Mesjasz.

Pogoń do meczu przystąpiła w odmłodzonym składzie. W pierwszej jedenastce znalazło się miejsce dla m.in. Józefa Burty (debiut w pierwszej drużynie), Sebastiana Krawczyka i Pawła Łydkowskiego.

W pierwszych minutach spotkania lepiej z gry prezentowali się siedlczanie, lecz w 10 minucie to Skra objęła prowadzenie. Józefa Burtę głową pokonał Dawid Niedbała. Siedlczanie odpowiedzieli nieudaną próbą Piotra Marcińca i zablokowanym strzałem Sebastiana Pociechy. Z biegiem czasu gra się wyrównała i toczyła głównie w środkowej strefie boiska. Po dwudziestu minutach gry dwie sytuacje stworzyli gospodarze: najpierw Niedbała, a za chwilę Damian Nowak uderzyli niecelnie. Mimo wyrównanej gry po raz kolejny do siatki trafili gospodarze.  W 36 minucie, po kontrataku i zespołowej akcji, finalnie do bramki Burty trafił Piotr Nocoń i tym samym podwyższył na 2:0. W końcówce odsłony Skra jeszcze próbowała zagrozić bramce Pogoni, lecz skończyło się na strachu.

Druga połowa rozpoczęła się również groźnie dla biało-niebieskich. Po rzucie rożnym dla Skry Mariusz Holik minimalnie chybił. Po dziesięciu minutach drugiej części na bramkę zespołu z Częstochowy niecelnie uderzył Paweł Łydkowski. Chwilę później siedlczanie zdobyli kontaktowego gola. W polu karnym gospodarzy faulowany był Tomasz Zając, a jedenastkę wykorzystał Adam Mesjasz. Po godzinie gry sytuację na wyrównanie zmarnował Tomasz Zając po podaniu Dariusza Brągla. W końcówce spotkania powinno paść wyrównanie dla biało-niebieskich. Piłkę wrzucał Bartłomiej Olszewski, a Walków głową uderzył wprost tam gdzie stał Mikołaj Biegański. Niestety wyrównująca bramka nie padła i passa 15 spotkań bez porażki dobiegła końca.

W Pogoni zagrał Adam Mesjasz, w przeszłości piłkarz Skry Częstochowa.

Ostatnie spotkanie w sezonie Pogoń rozegra na własnym stadionie, w niedzielę 19 maja o 13:00 z Ruchem Chorzów.

33 kolejka

Skra Częstochowa – Pogoń Siedlce 2:1 (2:0)

Bramki: Dawid Niedbała 10, Piotr Nocoń 37 – Adam Mesjasz 56 (k)

Skra: 1. Mikołaj Biegański – 16. Konrad Gerega (64, 28. Michał Kieca), 21. Adrian Błaszkiewicz, 27. Mariusz Holik, 24. Oktawian Obuchowski – 17. Krzysztof Napora (90+2, 9. Radosław Gołębiowski), 26. Adam Olejnik, 5. Kamil Zalewski, 7. Piotr Nocoń (80, 2. Konrad Poprawa), 23. Dawid Niedbała (46, 22. Dominik Marek) – 10. Damian Nowak

Pogoń: 1. Józef Burta – 5. Sebastian Krawczyk (85, 17. Mateusz Bochnak), 4. Adam Mesjasz, 15. Paweł Łydkowski (61, 14. Bartłomiej Olszewski), 11. Dariusz Brągiel (71, 19. Maciej Wichtowski) – 24. Sebastian Pociecha (61, 18. Andrzej Rybski), 8. Tomasz Margol, 16. Bartosz Wiktoruk, 21. Piotr Marciniec, 7. Tomasz Zając – 9. Kamil Walków

Żółte kartki: Adrian Błaszkiewicz 53, Mikołaj Biegański 90 – Paweł Łydkowski 46, Bartosz Wiktoruk 49, Bartłomiej Olszewski 68

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)