44451568_2015499118545139_3200918209494515712_n

Spotkania Pogoni Siedlce z Radomiakiem Radom od zawsze niosły ze sobą pokaźny bagaż emocji. Przypominamy najbardziej pamiętne mecze w XXI wieku.

1. Kula dał fula

To ostatni domowy mecz Pogoni z Radomiakiem. Spotkanie miało ogromny ciężar gatunkowy. Biało-niebiescy walczący o awans na zaplecze ekstraklasy zaczęli rundę rewanżową od remisu i porażki. Podopieczni Daniela Purzyckiego zaprezentowali więcej cech wolicjonalnych niż czysto piłkarskich, ale wygrali. W 88 minucie bramkarz Radomiaka Michał Kula sfaulował we własnej szesnastce Łukasza Zaniewskiego. Po kilku minutach dyskusji do rzutu karnego podszedł Krystian Wójcik i wymierzył wyrok. W bramce Radomiaka stał już Dawid Marzec, który zastąpił gracza z pola po czerwieni Kuli.

23.03.14, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Radomiak Radom 1:0 (0:0)

Bramki: Krystian Wójcik 90+3 k

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 16. Łukasz Wójcik (78, 24. Jakub Więzik), 7. Daniel Dybiec, 17. Przemysław Rodak, 15. Jarosław Ratajczak – 18. Samuelson Odunka, 9. Piotr Kosiorowski, 19. Krystian Wójcik, 4. Piotr Krawczyk (70, 23. Bartosz Kaszubowski) – 11. Adrian Dziubiński (62, 20. Łukasz Zaniewski), 21. Cezary Demianiuk

Radomiak: 1. Michał Kula – 2. Aleksiej Dubina, 13. Michał Markowski, 27. Piotr Robakowski, 17. Grzegorz Wojdyga – 8. Jakub Cieciura (90+2, 12. Dawid Marzec), 16. Mateusz Orzechowski (90+4, 9. Leândro), 28. Łukasz Białożyt, 21. Dariusz Brągiel – 11. Marcin Orłowski, 24. Szymon Stanisławski

2. Koncert Paschala

Trudno sobie wyobrazić lepszą inaugurację rundy wiosennej niż rozgromienie odwiecznego rywala. Tak było w sezonie 2012-13. Inauguracyjne spotkanie było popisem Paschala Ekwueme. Nigeryjczyk zdobył trzy bramki w ciągu 45 minut, czyli postarał się o klasycznego hat tricka. W tym wyczynie Ekwueme pomógł Daniel Ciach, który wyleciał z boiska w 21 minucie za faul w polu karnym. Na początku drugiej połowy wynik ustalił Przemysław Rodak.

09.03.13, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Radomiak Radom 4:0 (3:0)

Bramki: Paschal Ekwueme 22 k, 34, 41 k, Przemysław Rodak 49

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 8. Robert Kwiatkowski, 3. Marcin Nowak, 25. Mateusz Urbański, 22. Damian Guzek (74, 5. Piotr Wasikowski) – 13. Mariusz Dzienis, 16. Marcin Stromecki (81, 11. Adrian Dziubiński), 17. Przemysław Rodak, 19. Krystian Wójcik, 7. Rafał Kosiec – 6. Paschal Ekwueme (88, 4. Chinonso Agu)

Radomiak: 1. Piotr Banasiak – 8. Jakub Cieciura, 5. Daniel Ciach, 4. Maciej Świdzikowski, 25. Łukasz Derbich (82, 7. Piotr Kornacki) – 16. Marcin Byszewski (82, 30. Łukasz Wójcik), 10. Marcin Figiel, 24. Sławomir Pach, 19. Mateusz Radecki (30, 17. Krystian Puton), 11. Samuelson Odunka – 22. Piotr Prędota (30, 2. Aleksiej Dubina)

3. Ten ostatni kwadrans

W sezonie 2010-11 Pogoń rywalizowała o awans do III ligi z dwoma radomskimi klubami – Bronią i Radomiakiem. W przeszłości obie firmy dały się we znaki siedlczanom, regularnie stając im na drodze do awansów. Na początku drugiej dekady XXI wieku to jednak Pogoń była górą. W ważnym meczu w rundzie wiosennej biało-niebiescy ograli 2:0 Radomiaka. Do przerwy więcej z gry mieli przyjezdni. W drugiej połowie Pogoniści doszli do głosu. Pomogły w tym roszady dokonane przez Grzegorzów Siedleckiego i Wędzyńskiego. Na kwadrans przed końcem Jacek Kosmalski znalazł sposób na pokonanie Piotra Banasiaka. W końcówce radomian dobił Marcin Paczkowski strzałem z rzutu wolnego.

09.04.11, 15:00 – Siedlce (stadion OSiR)

III liga łódzko-mazowiecka: Pogoń Siedlce – Radomiak Radom 2:0 (0:0)

Bramki: Jacek Kosmalski 75, Marcin Paczkowski 90+2

Pogoń: 1. Paweł Nerek – 16. Łukasz Wójcik, 6. Wiktor Borowickij, 4. Chinonso Agu, 2. Piotr Talar – 10. Marek Kaliszewski (46, 23. Aleksiej Dubina), 17. Przemysław Rodak, 19. Mariusz Marczak (72, 24. Mohammed Eid), 9. Rafał Komosa (80, 11. Marcin Paczkowski) – 5. Dariusz Dziewulski (46, 7. Grzegorz Wędzyński), 20. Jacek Kosmalski

Radomiak: 1. Piotr Banasiak – 23. Dariusz Rolak, 25. Marcin Sikorski, 6. Andrzej Bednarz, 15. Piotr Kornacki – 10. Cezary Czpak, 8. Grzegorz Gromadzki, 17. Arkadiusz Oziewicz (73, 9. Piotr Skałbania), 19. Mateusz Radecki (79, 18. Patryk Zięba), 11. Daniel Barzyński – 21. Paweł Tarnowski

4. Strzelanina na pożegnanie Wójcika

To był ostatni mecz Rafała Wójcika na ławce Pogoni. Ostatni, choć jeden z pierwszych. Defensywa siedlczan była niczym sito, co chętnie wykorzystali gospodarze. Radomiak zdobył pięć goli, a mógł jeszcze więcej. Do przerwy było 3:3 i to jedyny maleńki plus wyjazdu na południe Mazowsza.

17.08.13, 17:00 – Radom (Stadion im. Braci Czachorów)

II liga: Radomiak Radom – Pogoń Siedlce 5:3 (3:3)

Bramki: Jakub Cieciura 6, 45+2 k, Daniel Ciach 42, Mateusz Radecki 49, Leândro 58 – Krystian Wójcik 12, Adam Czerkas 30 k, Daniel Dybiec 45+1

Radomiak: 12. Łukasz Skowron – 8. Jakub Cieciura, 5. Daniel Ciach, 2. Maciej Wichtowski, 25. Łukasz Derbich – 16. Marcin Byszewski (90+1, 14. Damian Szewczyk), 19. Mateusz Radecki, 6. Łukasz Białożyt, 13. Paweł Czoska (83, 3. Rafał Kalinowski), 15. Piotr Kornacki (46,  7. Krystian Puton) – 23. Leândro (60, 11. Łukasz Cichos)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński – 16. Łukasz Wójcik, 7. Daniel Dybiec, 15. Jarosław Ratajczak, 22. Damian Guzek – 21. Cezary Demianiuk (77, 13. Mariusz Dzienis), 17. Przemysław Rodak, 10. Marcin Stromecki (81, 5. Hubert Tomalski), 19. Krystian Wójcik, 24. Samuelson Odunka (59, 20. Łukasz Zaniewski) – 9. Adam Czerkas (69, 14. Bartosz Tarachulski)

5. Bohater Matłacz

W sezonie 2010-11 Radomiak walczył o awans na szczebel centralny z GLKS Nadarzyn. Do sukcesu zabrakło trzech punktów. Dwa zgubił w Siedlcach. Pogoniści objęli prowadzenie po kapitalnym strzale Dariusza Dziewulskiego z rzutu wolnego. W drugiej połowie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do wyrównania doprowadził Paweł Tarnowski. To był sygnał do ataku. Problemem Radomiaka był jednak dobrze dysponowany golkiper Pogoni, a był nim Paweł Matłacz.

12.09.09, 16:00 – Siedlce (stadion OSiR)

III liga łódzko-mazowiecka: Pogoń Siedlce – Radomiak Radom 1:1 (1:0)

Bramki: Dariusz Dziewulski 23 – Paweł Tarnowski 57

Pogoń: 82. Paweł Matłacz – 16. Łukasz Wójcik (71, 11. Tomasz Grochowski), 20. Paweł Marchel, 17. Przemysław Rodak, 6. Tomasz Iliński – 15. Mariusz Kruk, 8. Robert Kwiatkowski, 19. Marcin Paczkowski (69, 21. Łukasz Firus), 13. Daniel Jezierski – 10. Wiktor Raskow (86, 14. Cezary Demianiuk), 5. Dariusz Dziewulski (90, 7. Damian Rytel)

Radomiak: 1. Piotr Banasiak – 7. Łukasz Szary, 2. Marcin Sikorski, 17. Dariusz Mortka, 10. Paweł Boryczka – 11. Daniel Barzyński, 18. Piotr Wlazło (90, 22. Klaudiusz Łatkowski), 16. Dawid Sala, 14. Arkadiusz Oziewicz (80, 13. Szymon Kurbiel), 21. Paweł Tarnowski – 9. Łukasz Janik (80, 8. Krzysztof Wierzba)