DSC_7500

W ramach 31 kolejki siedlecka Pogoń wygrała w Tarnobrzegu z miejscową Siarką 1:0. Bramkę zdobył Adam Mesjasz.

Do meczu Pogoniści przystąpili ze zmianami w składzie. Za pauzującego Macieja Wichtowskiego zagrał Tomasz Margol, zaś kontuzjowanego Bartosza Wiktoruka zastapił Kacper Szymankiewicz. W dalszym ciągu kontuzjowany jest Adam Mójta.

Pierwszy strzał na bramkę rywali oddali gospodarze za sprawą Grzegorza Płatka. Pogoń odpowiedziała próbami Kamila Walkowa i Andrzeja Rybskiego. Później obie strony próbowały zagrozić bramce rywali, jednak ataki nie były klarowne i kończyło się jedynie na strachu. Do przerwy w Tarnobrzegu było bez bramek.

Do drugiej odsłony obie drużyny przystąpiły bez zmian w składach. W 73 minucie dobrą okazję na gola dla Pogoni miał Mateusz Bochnak, jednak w ostatniej chwili powstrzymał go Sebastian Duda. Kilka minut później Pogoniści objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzucił Bartłomiej Olszewski, a piłkę do siatki skierował Adam Mesjasz. W doliczonym czasie gry błąd popełniła defensywa i bramkarz Pogoni Piotr Smołuch, który złapał piłkę w ręce po podaniu od swojego kolegi z zespołu. Do rzutu wolnego pośredniego z około 6 metrów od bramki Kamil Radulj uderzył wprost w Mesjasza, a w kontynuacji akcji Kacper Wełniak trafił w poprzeczkę. Pogoń wygrała 1:0 w Tarnobrzegu.

Kolejne spotkanie siedlecka Pogoń zagra w sobotę 4 maja o 17:00 z Radomiakiem Radom w Siedlcach.