DSC_7479

Kamil Walków w meczu z Błękitnymi zdobył ósmą bramkę w bieżącym sezonie. 25-letni napastnik po raz kolejny potwierdził dryg do zdobywania goli w końcówkach.

Walków wyprzedził Adama Mójtę i stał się drugim najlepszym strzelcem Pogoni w trwającej kampanii. Na koncie 25-letniego napastnika jest już osiem trafień. Skuteczniejszy od Walkowa jest (był) tylko Adrian Paluchowski, który zdobył 13 goli w biało-niebieskim trykocie.

Napastnik wypożyczony ze Świtu Skolwin Szczecin połowę ze swoich bramek zdobył w ostatnich kwadransach. Walków ustalał wyniki spotkań z Górnikiem Łęczna (4:0), Stalówką (5:1) oraz Błękitnymi Stargard (4:1). Najważniejszego gola zdobył jednak w meczu z Rozwojem Katowice. Wspomniane trafienie padło w 79 minucie i było na wagę trzech punktów.

Walków ma jeszcze pięć kolejek na poprawienie strzeleckich statystyk.